Logo

Świąteczna moc pomagania

Prowadzona przez Organizację:
UNICEF Polska
Data zakończenia:
01.04.2024
Warszawa

Dołącz do zbiórki „Świąteczna moc pomagania”, na rzecz UNICEF Polska. Dzięki niej pomożesz najbardziej potrzebującym nie tylko w te Święta, ale przez najbliższe, zimowe miesiące. Potrzebujemy Twojego wsparcia, aby chronić dzieci przed zimnem, zapewnić im ciepło, żywność, czystą wodę i promyk nadziei.

Dlaczego ważna jest dla nas zbiórka „Świąteczna moc pomagania”?

Zima to  zagrożenie dla dzieci dotkniętych kryzysami na Bliskim Wschodzie. UNICEF stara się zapewnić ciepłą odzież, zapasy zimowe i koce, zanim nadejdą mrozy. Ujemne temperatury, burze i obfite opady śniegu spotęgują wiele trudności, z jakimi borykają się rodziny dotknięte konfliktem, które już walczą o przetrwanie przy absolutnym minimum w Iraku, Syrii, Palestynie i sąsiednich krajach przyjmujących uchodźców. Wiele osób zostało wysiedlonych w wyniku przemocy i żyje w obozach lub prowizorycznych schroniskach, bez ochrony przed przeszywającym zimnem.


UNICEF rozpoczął dystrybucję odzieży zimowej wśród rodzin we wschodnich obwodach Ukrainy. Pierwsza partia 20 000 zestawów dla obwodu charkowskiego została rozdystrybuowana wśród społeczności Izium. Dzieci otrzymały: kurtki zimowe, czapki, swetry, ciepłe spodnie, skarpetki, buty zimowe i przytulne kocyki. Zestawy dostosowane są do różnych grup wiekowych dzieci. Dzięki tym zestawom rodzice będą mogli przeznaczyć swój budżet na inne, istotne potrzeby dziecka.


UNICEF przygotowuje się również do udzielenia wsparcia bezbronnym dzieciom i kobietom z Pakistanu dotkniętych powodzią, które będą narażone na ekstremalnie niskie temperatury, opady śniegu w nadchodzącym sezonie zimowym.  Dlatego przez najbliższe miesiące będzie im potrzebna ciepła odzież, w tym czapki, szaliki, kurtki, skarpety, buty, koce.


Afganistan to kolejny kraj, który doświadcza trudnych warunków zimowych z temperaturami spadającymi do -33°C. Wyzwania związane z dostępnością do podstawowych towarów i usług dla dzieci, w tym pożywną żywność, czystą wodę, produktami higienicznymi, odzieżą, edukacją szkolną, usługami medycznymi i ogrzewaniem, w miesiącach zimowych zwiększają kryzys humanitarny. Wiele osób nie jest w stanie przetrwać bez naszej pomocy. Dlatego musimy im zapewnić podstawowe artykuły takich jak ciepła odzież i koce.


Celem UNICEF jest zapewnienie ponad 750 tys. dotkniętych kryzysem w Syrii, Iraku, Libanie, Jordanii i Palestynie, najbardziej potrzebnych artykułów na zimę. Naszym priorytetem jest dotarcie do najbardziej bezbronnych dzieci, w tym najmłodszych, najbiedniejszych i mieszkających w oblężonych lub trudno dostępnych miejscach. Liczy się każda minuta. UNICEF pracuje przez całą dobę, aby zapewnić rodzinom bezwarunkową pomoc, w celu zaspokojenia najpilniejszych potrzeb dzieci oraz dostarczenia zestawów zimowych, aby chronić je przed zimnem. Otrzymane fundusze pomogą nam w opalaniu i ogrzewaniu szkół w miesiącach zimowych, aby dzieci mogły kontynuować naukę. UNICEF będzie również w stanie kontynuować dostarczanie wody i usług sanitarnych, na które wpływ miały trudne warunki pogodowe.