Logo

Świąteczne ciepło dla Serc w potrzebie: Wigilia dla osób w kryzysie bezdomności

Prowadzona przez Organizację:
Stowarzyszenie Serce Torunia
Data zakończenia:
23.12.2023
Toruń

Nasza kampania, to wielkie serce i rozgrzewający posiłek w okresie świąt. W Wigilię przygotowujemy wyjątkowy wigilijny posiłek dla osób w kryzysie bezdomności. To więcej niż tylko jedzenie - to chwila, w której dzielimy się ciepłem, miłością i nadzieją z tymi, którzy potrzebują tego najbardziej. Dołącz do naszej inicjatywy, aby sprawić, że tegoroczna Wigilia będzie wyjątkowa dla każdego, niezależnie od okoliczności.

Stowarzyszenie Serce Torunia to stosunkowo młoda organizacja, rozpoczęliśmy swoją działalność jako grupa nieformalna ponad dwa lata temu, a od 2023 roku posiadamy status stowarzyszenia. W czerwcu bieżącego roku udało nam się uzyskać od władz miejskich przestrzeń magazynową w Toruniu przy ulicy Legionów 238, gdzie prowadzimy naszą "Sercownię". W tym miejscu świadczymy wsparcie dla osób doświadczających kryzysu bezdomności oraz wykluczenia społecznego, oferując ciepłe posiłki, odzież, środki higieny, pomoc medyczną, psychologiczną, wsparcie terapeuty uzależnień czy doradcy zawodowego. Ponadto organizujemy dostęp do różnych usług.

W tym roku chcemy zorganizować ciepły posiłek wigilijny dla osób w kryzysie bezdomności, będzie on aktem niesienia pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują w tym szczególnym okresie świątecznym. Święta Bożego Narodzenia to czas miłości, współczucia i hojności.

Każdy człowiek zasługuje na godne życie i jedzenie. Wigilijny posiłek to okazja do dostarczenia wyjątkowego posiłku osobom, które często nie mają dostępu do takich luksusów.

Niech to będzie wyjątkowy czas, dzieląc się posiłkiem z naszymi podopiecznymi chcemy okazać nasze serca, życzliwość i troskliwość.

Dla wielu osób, bezdomność to uczucie izolacji i wyobcowania. Wigilijny posiłek może pomóc w stworzeniu wspólnoty, gdzie osoby w kryzysie mogą poczuć się bardziej akceptowane i docenione.

NIE UDA SIĘ TO NAM BEZ TWOJEGO ZAAGAŻOWANIA. Dlatego prosimy Cię o pomoc, ponieważ dzięki wspólnemu zaangażowaniu, możemy zadbać o osoby w kryzysie bezdomności, dajmy im poczuć, że są potrzebni i są tacy jak my.


Zastanawiając się nad sposobem pozbycia się niepotrzebnych ubrań, zdecyduj się na wsparcie naszej kampanii.

Każdy 1 kilogram jest naprawdę ważny.