Logo

Oddaj ciuch - a my w ruch :)

Prowadzona przez Organizację:
Studenckie Stowarzyszenie Pomocy Niepelnosprawnym
Data zakończenia:
30.04.2024
Poznań

SSPN=Super Sprawa Pomagać Niepełnosprawnym Zbieramy środki na nasze działania. Jesteśmy organizacją zajmującą się aktywizacją osób niepełnosprawnych. Działamy na terenie Poznania i okolic. Organizujemy comiesięczne spotkania turystyczno-rekreacyjne i okazjonalne w Poznaniu i okolicach. Naszym celem jest integracja niepełnosprawnych w społeczeństwie oraz ich usamodzielnianie. Trzon grupy stanowi ok. 20 dorosłych osób ze znaczną niepełnosprawnością narządu ruchu oraz intelektualną, wspieranych bezpośrednią pomocą wolontariuszy.

Witaj :)
Cieszymy się, że zainteresowała Cię nasza Kampania. Zbieramy środki na naszą bieżącą działalność. Jesteśmy organizacją, aktywizującą osoby z niepełnosprawnością ruchową. Jednocześnie nasze działania wspierają opiekunów stałych, zapewniając im chwilowe wytchnienie na czas naszych aktywności. 

W działaniach wspierają nas wolontariusze oraz asystenci osób z niepełnosprawnością. Pozwala to na wytchnienie naszym rodzicom, rodzeństwu. 
Podczas działań odwiedzamy instytucje kultury (muzea, teatry, kina, wystawy), ruszamy na jednodniowe rajdy i wycieczki (ostatnimi czasy zwiedzaliśmy m. in. Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach, szukaliśmy UFO podczas Ulicznego Festiwalu Osobliwości w Szamotułach, zwiedzaliśmy Orientairium w Łodzi). Poza tym śpiewamy karaoke, gramy w gry terenowe i integracyjne (ostatnią realizowaliśmy w Ogrodzie Dendrologicznym w Poznaniu oraz Parku Rataje), zwiedzamy świat dzieląc się prywatnymi doświadczeniami podczas tematycznych stacjonarnych i w formule on-line (tym sposobem byliśmy m.in. w Grecji i Portugalii). 
Każde spotkanie terenowe to szansa na ocenę dostępności przestrzeni publicznych do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Informacjami i spostrzeżeniami dzielimy się w Internecie na naszym Fanpage’u (www.facebook.com/SSPNPoznan ), blogu (supersspn.blogspot.com) oraz stworzonej przez SSPNowiczów mapie Google (https://bit.ly/Mapa-dostepnosci). Media SSPN dają ponadto szansę naszym członkom do prezentacji swoich talentów i rozwijania lub nabywania umiejętności copywriterskie oraz działań w socialmediach. 

Nie zatrudniamy ludzi, działamy całkowicie w oparciu o wolontariat i własny poświęcony czas. Grupę prowadzą osoby niepełnosprawne, czym łamiemy stereotypy. Stawiamy na samodzielność i niezależność osób z niepełnosprawnością, ponieważ jesteśmy w stanie zrobić wiele
Możesz nam w tym pomóc wspierając naszą kampanię.
Oddaj ciuch - a my w ruch :)