Logo

WIKI GRA W GUZIKI - Ty oddajesz ubrania, a 1 złotówka z kilograma z przekazanych rzeczy wesprze rehabilitację Wiki

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Data zakończenia:
27.09.2024
Warszawa
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Pomóż Wiktorii w rehabilitacji! Zespół Retta zabrał jej wiele, nie pozwolimy więcej!

Wiktoria urodziła się pod koniec 2015 roku. W pierwszym roku życia pojawiły się problemy z napięciem mięśniowym, miała wadę serca i wzroku. Zdiagnozowano u niej zespół Noonan. Była intensywnie rehabilitowana, z lekkim opóźnieniem zdobywała kamienie milowe. W wieku 20 miesięcy wreszcie nauczyła się chodzić. Wciąż była pod opieką różnych poradni i terapeutów, mimo to nadal nie potrafiła mówić, jej rozwój był opóźniony.

Przed ukończeniem 4 lat nastąpił regres. Wiktoria straciła umiejętność posługiwania się rękoma, umiejętność samodzielnego jedzenia, zabawy, a w to miejsce pojawiły się stereotypie ruchowe. Zaczęliśmy szukać przyczyny, lekarze, badania w różnych kierunkach i gdy Wiki już miała prawie 7 lat otrzymaliśmy druzgocącą diagnozę. Zespół Retta.  Potrafi zabrać wszystkie nabyte umiejętności, utrudnić lub zahamować dalszy rozwój. Mogą pojawić się objawy chorobowe typu padaczka, problemy z oddychaniem, skolioza, nadpobudliwość i zachowania autystyczne. Choroba powoduje problemy w funkcjonowaniu mózgu, zaburza funkcje poznawcze, czuciowe, emocjonalne, motoryczne i autonomiczne.

Postanowiliśmy się nie poddawać, walczyć, by nie przestała chodzić, by nauczyła się choć trochę samodzielności, by mogła bawić się ze swoją młodszą siostrą. Staramy się zapewnić jej odpowiednie terapie, wszechstronną rehabilitację na różnych płaszczyznach. To wszystko generuje koszty, których nie jesteśmy w stanie pokryć bez pomocy darczyńców. Dlatego prosimy o pomoc i wsparcie.

 

"W pojedynkę jesteśmy kroplą. Razem jesteśmy oceanem."

Z poważaniem

Małgorzata Żukiel