Logo

Na ratunek potrzebującym

Prowadzona przez Organizację:
Drobne Gesty
Data zakończenia:
31.08.2024
Zielona Góra

Każda pomoc ma znaczenie ♥️ POMÓŻ NAM RATOWAĆ ŻYCIE! Dzięki Twojemu ogromnemu sercu możemy pomóc chorym ♥️ Dzięki Tobie nasi Podopieczni mają będą mieli zapewnioną bezpłatną pomoc naszych wolontariusz, w tym tłumacza, prawnika i psychologa!

DZIĘKUJEMY ZA TWOJE OGROMNE SERCE! 

DZIĘKI TOBIE RATUJEMU ŻYCIE I ZDROWIE, KTÓRE WYCENIONO NA KWOTY NIEMOŻLIWE DO OSIĄGNIĘCIA PRZEZ POTRZEBUJĄCYCH!

Naszą misją jest pomoc potrzebującym.

Naszym marzeniem jest stworzenie systemu wsparcia finansowego, społecznego i psychologicznego w szczególności dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin. 

Dzięki pozyskanym środkom będziemy mogli stworzyć fundusz wsparcia i zabezpieczyć nasze działania na rzecz Podopiecznych.

 

Czy wiesz co czuje matka, gdy słyszy diagnozę stanowiącą wyrok dla jej dziecka?

Czy wiesz co czuje chory, gdy nie dają mu już szans na spędzenie kolejnych świąt z rodziną?

Tych uczuć nie da się opisać, ale wspólnie możemy odmienić los! Dzięki Waszemu wsparciu dzieją się cuda! Wspieramy Podopiecznych w oparciu o całkowity wolontariat. Marzeniem jest fundusz interwencyjny umożliwiający szybką pomoc.

Wiemy, że NIKT NIE MOŻE WALCZYĆ SAM! Dlatego wspólnie z chorym i jego rodziną przeżywamy smutek, a kiedy trzeba – pomagamy ubrać zbroję i razem walczymy z przeciwnościami losu!

TO WSZYSTKO JEST MOŻLIWE JEDYNIE DZIĘKI TOBIE!

 

JESTEŚMY BLISKO – rozumiemy potrzebę indywidualnego traktowania, staramy się dostrzegać realne problemy i wspólnie je rozwiązywać. Budujemy relacje oparte na zaufaniu i wzajemnym zrozumieniu.
WOLONTARIAT I OTWARTOŚĆ – działamy na zasadzie wolontariatu, współpracujemy z wolontariuszami z zagranicy, nasza praca jest tym, co możemy przekazać innym potrzebującym, aby wesprzeć ich w chorobie. Nie pobieramy od podopiecznych opłat i prowizji!

 

JAK POMÓC ODDAJĄC UBRANIA?

1. Co i jak spakować w karton, który bezpłatnie odbierze od Ciebie kurier?

Karton - przygotuj karton, którego rozmiar zbliżony jest do wielkości walizki podręcznej. Maksymalny rozmiar paczki, którą może zabrać kurier wynosi 180 cm dla sumy wszystkich trzech wymiarów kartonu: szerokości, wysokości i głębokości, a najdłuższy bok może mieć maksymalnie 80 cm. Jeżeli nie posiadasz kartonu o tych wymiarach, z łatwością otrzymasz go np. w sklepie spożywczym.

2. Pakowanie 

Przygotowane rzeczy poskładaj i ciasno umieść w kartonie, zależy nam, abyś przygotowała/przygotował paczkę o wadze 10-30 kg

Kartony porządnie zaklej i wybierz formę nadania.

  • Zamów bezpłatnego kuriera klikając w guzik POMAGAM na naszej KAMPANII Podaj adres i termin odbioru spakowanych kartonów, nie musisz drukować listów przewozowych - kurier przyjedzie razem z nimi.
  • Możesz również nadać paczkę w  DPD Pickup (waga od 10 kg do 20 kg) klikając w guzik POMAGAM na naszej KAMPANII

Dlaczego przyjmujemy paczki od 10 kg? W związku z zapewnieniem darmowych kosztów obsługi przez firmę kurierską, darowizny finansowe dla fundacji rozliczane są paczki od 10 kg. Jeśli masz kilka mniejszych opakowań możesz okleić je ściśle taśmą lub folią - ważne jest, aby waga przesyłki wynosiła co najmniej 10 kilogramów. 

Dlaczego do 30 kg? To wymóg firmy kurierskiej, kurier nie jest w stanie zabrać pojedynczej paczki powyżej 30 kg. Jeżeli chcesz podarować więcej rzeczy możesz spakować je w kilka kartonów.

Co możesz wysłać?

Przyjmujemy rzeczy nowe i używane nadające się do wprowadzenia do drugiego obiegu, bez dziur, zmechaceń, plam, czyste, kompletne i niezniszczone:

  • UBRANIA: wszystkie elementy garderoby damskiej, męskiej, dziecięcej, niemowlęcej;
  • buty połączone w pary;
  • akcesoria: np. torebki, plecaki;
  • dodatki: np. czapki, szaliki;
  • tekstylia domowe, np: koce, pościel;
  • biżuterię;
  • bieliznę;
  • zabawki.

DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ POMOC, JEŚLI MASZ PYTANIA NAPISZ DO NAS!

Nasza historia zaczęła się dużo wcześniej niż sama Fundacja, a jej kształt jest efektem wielu przemyśleń i obserwacji potrzeb osób zmagających się z diagnozą choroby, czy osobistych doświadczeń życiowych. W naszej pracy dajemy „siebie” i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Wspólnie z chorym i jego rodziną przeżywamy smutek, a kiedy trzeba – pomagamy ubrać zbroję i razem walczymy z przeciwnościami losu. Pomagaj razem z nami i zmień świat naszych Podopiecznych!

Sprawdź nasze działania na: Fundacja Drobne Gesty

Wejdź na stronę: https://drobnegesty.pl/