Logo

Maja Wągrodzka

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Rycerze i Księżniczki
Data zakończenia:
31.12.2023
Warszawa
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Błagamy o pomoc! Jedynym ratunkiem uratowania wzroku Majeczki są kolejne operacje w klinice w Ufa oraz stała intensywna rehabilitacja!

Maja urodziła się 12 maja 2020 roku jako zdrowa dziewczynka. Dostała 10 punktów w skali Apgar. Gdy córeczka miała trzy miesiące zauważyłam, że nie reaguje na światło. Zaniepokojona udałam się z Mają na wizytę do okulisty . Po badaniu pani doktor stwierdziła, że nie widzi u Mai nerwów wzrokowych i prawdopodobnie będzie niewidoma. Nie mogłam uwierzyć w to, co usłyszałam. W jednej chwili świat mi się zawalił. Kolejne konsultacje okulistyczne u innych lekarzy tylko potwierdziły diagnozę.
28 sierpnia 2020 r. Maja została skierowana na specjalistyczne badania do szpitala okulistycznego w Chorzowie . Tam po dokładnych badaniach okazało się, że Maja ma hipoplazje nerwów wzrokowych. Lekarz negatywnie ocenił nerwy wzrokowe Mai. W opisie wskazał, że są blade , bardzo cienkie i mają tylko 0,9 mm. Została Nam przekazana informacja, że Maja będzie niewidoma!
Nie ma nic gorszego dla matki niż usłyszeć tak druzgocącą diagnozę. Postanowiłam nie poddawać się i walczyć o wzrok mojego jedynego dziecka!
Konsekwencją tego, że Maja nie widzi są problemy ruchowe. Córeczka bardzo długo nie przewracała się z boku na bok, nie raczkowała i do dziś, choć zaraz będzie miała 3 latka, nie chodzi. Wymaga nieustannych ćwiczeń i wsparcia fizjoterapeuty.
Lista problemów nie ma końca. Lekarze zdiagnozowali także u Mai niskie napięcie mięśniowe. Maja ma problemy z jedzeniem – nie gryzie pokarmów stałych , ma problemy z przeżuwaniem. Córeczka była dwa razy w szpitalu z powodu infekcji jamy ustnej, co spowodowało, że we wrześniu 2022 roku musiała mieć usunięte wszystkie ząbki.

Maja potrzebuje stałej, intensywnej rehabilitacji. Jest pod opieką neurologa i okulisty. Trzy razy w tygodniu jeździ na rehabilitację ruchową i wzrokową . Ponieważ waga i wzrost córeczki jest poniżej normy, czeka ją jeszcze szereg badań i pobyt w szpitalu na Oddziale Endokrynologii, aby ocenić skalę zaburzeń hormonalnych i wdrożyć dodatkowe leczenie.
Szukając pomocy dla oczek Mai, znalazłam klinikę w mieście Ufa, która jako jedyna na świecie specjalizuje się w regeneracji nerwów wzrokowych preparatem Alloplant – to biomateriał, odkryty oraz opatentowany przez wybitnego naukowca Profesora Ernst Muldasheva.

To jedyna szansa, aby Maja nie była osobą niewidomą . Dzięki mobilizacji rodziny,  przyjaciół i darczyńców udało Nam się zebrać środki na czterokrotny wyjazd Mai do tej kliniki. Córeczka miała już podawany preparat Alloplant – w listopadzie w 2021 roku, w listopadzie 2022 roku, kwietniu 2023roku i sierpniu 2023roku.

Koszty jednego wyjazdu do kliniki w Ufa to wydatek około 40 000,00 zł. ! Do tego koszty miesięcznej rehabilitacji to około 2 000,00 zł. To kwoty, które przekraczają moje możliwości finansowe. Wychowuję córeczkę sama, wspierana przez moich rodziców i nie mam już środków na pokrycie kosztów kolejnych wyjazdów i rehabilitacji…
Profesor Ernst Muldashev widzi potrzebę kolejnych zabiegów! Podczas pierwszej operacji Maja miała podawany preparat Alloplant pod oczy, natomiast przy drugiej operacji córeczce rozcinano oko i podano preparat bezpośrednio do oka. Druga operacja była bardzo trudna. Jesteśmy bezpośrednio po operacji i czekamy na efekty . Już zauważyłam u Mai reakcję na światło, której wcześniej nie było. Majeczka wyciąga także rączki w kierunku dużych, świecących przedmiotów! Nie możemy przerwać już zaczętej terapii! To jedyna szansa na uratowanie wzroku mojej kochanej Majeczki!

Błagamy o pomoc i wsparcie, aby córeczka mogła zobaczyć piękny, kolorowy świat, swoją ukochaną mamę i dziadków!