Logo

Pomóżcie nam wykorzystać potencjał recyklingu włosów i sierści do ratowania naszego lokalnego środowiska!

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Malachite Minds
Data zakończenia:
01.05.2024
Warszawa
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Fundacja Malachite Minds została powołana, aby zachęcać ludzi do działań chroniących środowisko w zamian za bezpłatne wsparcie ich zdrowia psychicznego. Jednym z wielu, ale i fundamentalnym projektem generującym zyski do fundacji, aby mogła realizować swoje cele statutowe jest recykling włosów i sierści. Potrzebujemy zebrać środki na efektywne zarządzanie tym projektem.

Każdego dnia fryzjerzy i groomerzy na całym świecie generują tony odpadów, nie mając świadomości, jak cenny surowiec trafia na śmieci... i że jeśli już trafi na wysypisko, to każdy jego kilogram generuje 4,5kg dwutlenku węgla (Clic Recycle). 

Nazywam się Magdalena Malinowska i jestem twórczynią oraz prezeską fundacji Malachite Minds. Studiuje psychologię i od dłuższego czasu czułam bezradność wobec narastającej liczby diagnozowanych zaburzeń psychicznych, ale najbardziej zasmucał mnie fakt, że ludzi nie stać na przywilej, jakim jest troska o swoje zdrowie. Zastanawiałam się jak temu zaradzić i trafiłam na artykuł o amerykańskiej fundacji Matter of Trust, która od ponad 20 lat recyklinguje włosy i sierść, szyjąc z nich maty, które stosuje się do oczyszczania wody z toksyn, czy jako alternatywa dla sztucznych nawozów. Pomyślałam, że to może być jeden z wielu projektów, które będą generować wpływy do fundacji, aby ta mogła realizować swoje cele statutowe. 

Projekt jest dość nieszablonowy, wywołuje liczne kontrowersje, generuje problemy z jego prawną interpretacją, a ja patrzę na niego, jak na szansę do wykorzystania śmieci, które praktycznie każdy z nas generuje, do ratowania psychiki Polaków i Polek, budując projekt niezależny od systemu, w którym żyjemy. 

Na ten moment projekt finansuje z prywatnych środków, ale niestety nie spodziewałam się wielu kosztów, które poniosłam na swojej drodze do tej pory. Projekt ma spore opóźnienie w swojej realizacji. Potrzebuje zebrać fundusze, aby móc go dalej rozwijać, bo niestety doba ma tylko 24 godziny i sama nie dam rady nim zarządzać. Im więcej, tym lepiej- wiadomo, bo z tak nietuzinkową inicjatywą koszta cały czas mnie zaskakują, ale na ten moment potrzebuje zebrać środki na opłaty administracyjne, materiały marketingowe oraz pokrycie kosztów logistyki odbioru surowca od partnerów. 

Pierwszym celem jest zamontowanie mat w nadbałtyckich portach, aby zredukować zanieczyszczenie generowane przez statki. Zachęcam Was do pomocy, bo każdy z nas na tym skorzysta.