Logo

Stypendium na Dobry Początek

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Świętego Mikołaja
Kampania CSR
Data zakończenia:
31.10.2023
Piaseczno
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Pomóż nam ufundować stypendia w nowym roku szkolnym. Stypendium św. Mikołaja jest szansą dla dzieci z niezamożnych rodzin, aby rozwijały swoje talenty i pasje. Naszymi podopiecznymi są zdolne dzieci, często z małych miejscowości i z rodzin wielodzietnych, które z powodów finansowych nie mogą rozwinąć w pełni swoich skrzydeł. Stypendia św. Mikołaja otrzymują uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych przez cały rok szkolny i mogą je przeznaczyć na cele związane z edukacją.

https://www.youtube.com/watch?v=s7TPlxJ3wAw

Ania pięknie maluje. Jednym z jej największych marzeń była nauka w liceum plastycznym, dlatego każdego dnia ćwiczyła i przygotowywała się do egzaminów wstępnych. Było bardzo trudno, ale udało się! Ania dostała się do wybranej szkoły. Jej marzenie już za chwilę miało się spełnić! Jednak pojawiło się wyzwanie. Dom rodzinny Ani znajduje się w małej wiosce słabo skomunikowanej z miastem. Żeby uczyć się w wymarzonym liceum, Ania potrzebuje zamieszkać w internacie. Niestety jej rodziców nie stać na taki wydatek. Ania musi zrezygnować ze swoich marzeń.  

Na szczęście, ta historia nigdy się nie wydarzyła! Dzięki Stypendium św. Mikołaja, Ania mogła samodzielnie opłacić internat i rozwijać talent plastyczny w wymarzonej szkole.

Program Stypendia św. Mikołaja zrodził się z marzenia, by w Polsce nie było ani jednego dziecka, które ze względu na sytuację finansową nie może rozwijać swoich pasji i talentów i tak już od 13 lat przyznajemy Stypendia św. Mikołaja. Jest to pomoc, którą otrzymują zdolne dzieci z niezamożnych rodzin, na rozwój pasji i talentów. Każdego roku dzięki naszym Darczyńcom wsparcie otrzymuje niemal 300 dzieci.

Chcąc pomagać mądrze stawiamy na budowanie kultury solidarności w społecznościach lokalnych - dlatego program Stypendia św. Mikołaja prowadzony jest w ścisłej współpracy ze szkołami, które zaangażowane są w wybór stypendystów i prowadzenie zbiórek pieniędzy na stypendia. W ten sposób umacnia się tradycja pomagania sobie nawzajem, otaczania opieką potrzebujących, a program stypendialny zbudowany jest na zaufaniu społecznym.  

W Polsce ponad 333 tys. dzieci żyje w skrajnym ubóstwie. A wśród nich wielu wybitnie zdolnych osób - przyszłych lekarzy, naukowców, pisarzy, tancerzy, piłkarzy, czy nauczycieli. Trzeba im pomóc i umożliwić rozwój talentów!  

309 zł – tyle średnio miesięcznie polski rodzic wydaje na dodatkowe zajęcia edukacyjne dla jednego dziecka. Na poniesienie takich wydatków stać jednak nie wszystkich rodziców.   

242 zł – tyle średnio miesięcznie brakuje niezamożnym rodzicom na zaspokojenie potrzeb edukacyjnych jednego dziecka. Dlatego Stypendium św. Mikołaja wynosi średnio 250 zł i dedykowane jest właśnie na rozwój i edukację.  

Zachęcamy Was z całego serca, do przekazywania odzieży na naszą zbiórkę. Każdy kilogram, to 1 zł na pomoc naszym podopiecznym. Każda darowizna ma znaczenie, każdą zamienimy w pomoc dla dzieci i młodzieży.