Logo

DAJ DRUGIE ŻYCIE UBRANIOM, KTÓRYCH JUŻ NIE NOSISZ I POMÓŻ ZWIERZAKOM Z CIAPKOWA

Prowadzona przez Organizację:
OTOZ Animals
Kampania CSR
Data zakończenia:
01.04.2024
Bojano

Decathlon to sieć sklepów sportowych, która zrzesza w swoich szeregach pasjonatów sportu, zrównoważonego rozwoju i pomagania:) Decathlon Trójmiasto to przede wszystkim ludzie, którzy lubią działanie w szczytnym celu, a jeśli przy tym można dać drugie życie ciuszkom zalegającym w szafie to wchodzimy w to!! :)

 

Globalne firmy mają ogromny wpływ na stan środowiska naturalnego. Działania marki Decathlon, jako światowego lidera na rynku sportowym, również nie są neutralne dla naszej planety. Jesteśmy tego świadomi i od lat podejmujemy szereg aktywności mających na celu m.in. konsekwentną redukcję naszego śladu węglowego. Tak, aby każdego dnia dążyć do tego, by nasz negatywny wpływ na stan Ziemi był jak najmniejszy, a pozytywny- jak największy. Nasza droga do osiągnięcia tego celu to ultramaraton, ale jesteśmy do niego świetnie przygotowani i na pewno nie zejdziemy z trasy przed metą.

Podczas opracowywania naszych artykułów sportowych zespoły Decathlon mają, oprócz wysokiej jakości, jeszcze jeden ważny cel: dążenie do tego, aby wpływ naszych produktów na środowisko był z każdym rokiem mniejszy. Dlatego coraz większa część sprzętów tworzona jest zgodnie z podejściem Ecodesign. Jednym z kryteriów, aby produkt mógł być uznany za zgodny z konceptem Ecodesign, jest wykonanie co najmniej 70% wagi przedmiotu z materiałów z recyklingu.

Poza działaniami w obszarze Ecodesign, rozwijamy model Circular Economy, w którego skład w Decathlon wchodzą: Rent, BuyBack, Serwisy i 2nd life. Marka Ubrania do Oddania działa również w podobnym do naszego 2nd lifeowego podejścia, dlatego już w czerwcu ruszamy z pilotażową kampanią “Daj drugie życie ubraniom, których już nie nosisz”. Pilotaż dotyczy 3 sklepów Decathlon Aglomeracji Trójmiejskiej: Decathlon Kartuska, Rumia i Przymorze. W tych właśnie sklepach rozpoczniemy akcję we współpracy z marką Ubrania Do Oddania, po to by w przyszłości akcję tę wprowadzić we wszystkich sklepach Decathlon w Polsce. 

Każdy kilogram przekazanej przez Ciebie nie używanej odzieży to złotówka wspierająca konto gdyńskiego schroniska dla bezdomnych zwierzaków. 

Stacjonarnie swoje nieużywane już ubrania możesz zostawić w naszych sklepach Decathlon:

Decathlon Kartuska

ul. Szczęśliwa 1 w Gdańsku

Decathlon Rumia

ul. Grunwaldzka 110 w Rumi

Decathlon Przymorze

ul. Obrońców Wybrzeża 1 w Gdańsku.

 

 

 

Zrób z nami coś dobrego: Daj swoim ubraniom drugie życie i pomagaj zwierzakom ze schroniska;)