Logo

Oddajmy dzieciom dzieciństwo!

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Raduga
Data zakończenia:
01.01.2024
Legnica

Dzieciństwo powinno być beztroskie, bezpieczne i szczęśliwe. Dzieci, które trafiły do nas straciły szansę na to szansę. Trudne doświadczenia sprawiły, że ich poczucie bezpieczeństwa zostało zachwiane. Fundacja Raduga od 2019 roku prowadzi Mieszkanie Treningowe dla matek z dziećmi, które znalazły się w bardzo trudnej sytuacji życiowiej. Podstawową potrzebą człowieka jest poczucie bezpieczeństwa, to udało się nam im zapewnić. Chcemy czegoś więcej. Chcemy oddać dzieciom dzieciństwo i szanse na poznawanie siebie, swoich talentów i zainteresowań.

W tym momencie w naszym mieszkaniu treningowym mieszkają trzy kobiety i łącznie dziesięcioro dzieci (imiona zostały zmienione):
- Pani Weronika  z dwójką córek: Adą (13 lat) i Kasią (9 lat)
- Pani Patrycja z synem Kacprem (10 lat)
- Pani Anna z córką Zuzią (2 lata)
- Pani Małgorzata z szóstką dzieci: Nabilem (16 lat), Jamaalem (14 lat), Tariqiem (12 lat), Nadaalem (9 lat), Layal (6 lat) oraz Sabreen (2 lata).

Wszystkie rodziny mają za sobą ciężkie doświadczenia, które sprawiły, że zdecydowały się skorzystać z naszej pomocy. W mieszkaniu treningowym mieszanki są bezpieczne, to jest najważniejsza. Fundacja oferuje też szeroki zakres wsparcia, który ma na celu nie tylko ułatwienie radzenia sobie z trudną sytuacją bieżącą, ale również przygotowanie do samodzielności. 
Zależy nam na tym, aby dzieci mieszkające w Mieszkaniu, tak jak ich rówieśnicy, mogły śmiać się, bawić, rozwijać i poznawać świat. Zebrane środki chcemy przeznaczyć na opłacenie zajęć dodatkowych dla naszych dzieciaków. Chcemy dać im szansę na odnalezienie pasji i talentu. Zajęcia dodatkowe, poza rozwijaniem zaineteresowań i integracją z rówieśnikami, pozwolą na chwilę zapomnieć o trudnach codzienności.