Logo

Edukacja ekologiczna

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja B.L.U
Data zakończenia:
01.02.2024
Wieliczka

Naszą misją jest kształtowanie świadomego, sprawiedliwego i zrównoważonego społeczeństwa. B.L.U. = BALANCE | LIFE | UNIVERSE Środki zebrane w tej kampanii przeznaczymy na rozwój i utrzymanie platformy kursowej Fundacji B.L.U. Kursy zebrane na platformie poruszają tematykę ekologii na co dzień, zero waste, życia w zgodzie z naturą. Chcemy zapewnić łatwy i wygodny dostęp do praktycznej wiedzy niezależnie od wieku i wcześniejszego doświadczenia. B.L.U. = BETTER LIFE for US

W czerwcu 2022 roku dzięki uzyskanemu grantowi i pracy wolontariuszy udało nam się uruchomić jedyną w swoim rodzaju platformę kursową.

Na platformie dostępne są kursy online, przybierające formę lekcji wideo. Aby z nich korzystać, wystarczy połączenie z Internetem i urządzenie, takie jak laptop, tablet lub smartfon, z dostępem do przeglądarki internetowej. Dodatkowo, do każdego z kursów dołączone są materiały w formacie PDF, które można pobrać na urządzenie i używać ich bez połączenia z internetem. Z materiałów na platformie można korzystać z dowolnego miejsca i na dowolnym urządzeniu, a także w każdej chwili można wrócić do lekcji i powtórzyć materiał.

Chcemy, aby na platformie obok płatnych kursów pojawiały się także materiały bezpłatne (i tu m.in. potrzebne jest Wasze wsparcie).

Poprzez platformę kursową chcemy docierać zarówno do dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych: pedagogów, edukatorów, pracowników CSR. Chcemy zadbać o to, by edukacja ekologiczna była dostępna dla każdego, niezależnie od miejsca zamieszkania, poziomu wykształcenia, statusu majątkowego i sytuacji niezależnych od nich samych (możliwość nauczenia hybrydowego i zdalnego). Pragniemy tworzyć innowacje pedagogiczne i zakrzewić w dzieciach młodzieży wykorzystywanie technologii w dobrych celach. 


Aktualizacja

Jakub Romańczuk Data aktualizacji: 01.04.2023

Szukacie inspiracji na zajęcia z okazji Dnia Ziemi? 🌍

Na platformie kursowej czekają już na Was nowe moduły warsztatowe 😀

Rekomendujemy je szkołom, świetlicom, bibliotekom, domom kultury oraz edukatorom, prowadzącym własną działalność. 

Ponadto na blogu opublikowaliśmy najnowszy artykuł, przedstawiający 5 najlepszych pomysłów na Dzień Ziemi, wśród nich znajdziecie informacje jak zorganizować:

1. Sprzątanie świata 🌍
2. Założenie łąki kwietnej 🌼
3. Kąpiele leśne 🌳
4. Warsztaty z sezonowej kuchni 🍎
5. Wymianę książek, gier, zabawek i ubrań 👕

Pssst... wesprzyjscie naszą kampanię. Pozyskane funduszę pomogą nam przygotowywać więcej merytorycznych materiałów edukacyjnych, gwarantując dostęp do wiedzy ekspertów i doświadczenia praktyków 😉


Jakub Romańczuk Data aktualizacji: 19.03.2023

Dzięki wspraciu grantowemu i pracy naszych wolontariuszy uruchomiliśmy platformę kursową Fundacji B.L.U.

W grudniu 2022 r. na platformie kursowej pojawiła się pierwsza innowacja pedagogiczna - EKOLOGIA NA CO DZIEŃ - materiały i kurs dla dzieci i nastolatków. 🌍

To proste i interesujące lekcje, interdyscyplinarne materiały oraz testy sprawdzające wiedzę. Dużo wiedzy i nauki przez zabawę! Wprost idealne na długie jesienne popołudnia i wieczory! 💚

O czym opowiadamy? 👇👇👇
1. Co to jest gospodarka o obiegu zamkniętym?
2. Co to jest zero waste?
3. Dlaczego i jak ograniczyć ilość zużywanego plastiku?
4. Co to jest klimat? Na czym polega efekt cieplarniany?
5. Dlaczego i jak oszczędzać energię?
6. Czy nasza dieta wpływa na klimat i środowisko?
7. Dlaczego powinniśmy dbać o ubrania?
8.Czy warto wybrać rower zamiast samochodu?
9. Dlaczego i jak oszczędzać wodę?
10. Jak zachowywać się na łonie przyrody? Odpowiedzialne podróżowanie. Bezpieczne wakacje.


Jakub Romańczuk Data aktualizacji: 19.03.2023

Oddajemy w Wasze ręce bezpłatny ebook - "Ekologicznie na co dzień", zawierający 17 ekowyzwań i bonusy w formie dodatkowych porad.

Znajdziecie w nim:

  • inspiracje i praktyczne porady,
  • ekologiczne wyzwania,
  • fakty ze świata nauk.

Jeżeli zastanawiacie się, jak żyć ekologicznie na co dzień w miejskiej dżungli, chcecie zmniejszyć swój ślad węglowy i przeciwdziałać zmianom klimatu, pragniecie ograniczyć ilość odpadów i żyć według zasad zero waste lub less waste, to publikacja dla Was! Podejmijcie z nami wyzwanie!