Logo

Integracyjna Wytchnieniowa Grupa Wsparcia dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością

Data zakończenia:
30.10.2023
Książenice
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Kampania ma na celu zebranie środków na poprowadzenie integracyjnej-wytchnieniowej grupy wsparcia dla rodziców/rodzica dziecka lub dzieci z niepełnosprawnością. Celem spotkań grupy jest odpoczynek, wzajemne poznanie się rodziców, rodzicielski networking oraz uzyskanie wsparcia w dziedzinach na które będzie największe zapotrzebowanie.

Czy znasz rodzica/rodziców dzieci niepełnosprawnych? Czy jesteś rodzicem dziecka z niepełnosprawnością?
Traktuję jako oczywistość to, że rodzic dziecka z niepełnosprawnością potrzebuje pomocy. Różnej. Jak widać tu w kampaniach UDO i całej masie kampanii w sieci pomoc dla dzieci jest nieustannie potrzebna. Możemy się podzielić zaledwie procentem-promilem tego co potrzebne. Ale możemy. 
Jako Fundacja Ogarniająca Rodzinne Tematy chcemy realizować wsparcie dla rodziców, którzy na co dzień mają o kilka-kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt spraw więcej do załatwienia niż przeciętny rodzic dziecka tzw. typowego. Często jest tak, że cała uwaga, wszystkie zasoby rodzica/rodziców przekierowywane są na leczenie bądź rehabilitację dziecka. Te zasoby nie są nieskończone. 

Celem naszej kampanii jest danie oddechu rodzicom, przekierowanie chociaż kawałka uwagi na ich samych, dostrzeżenie ich w codziennej walce, trudnościach i danie mocy.

Realizacja celu to organizacja ok 10 spotkań rodzin z udziałem wolontariuszy, którzy zajmą się dziećmi wymagającymi opieki. Prowadzący spotkania to osoby mające bezpośredni kontakt z niepełnosprawnymi, pracownicy Fundacji, trenerzy grup wsparcia.

Spotkania będą odbywać się cyklicznie w przestrzeni miasta Grodzisk Mazowiecki a jego beneficjentami będą rodziny dzieci z niepełnosprawnością z Grodziska Mazowieckiego i okolic. 

 

 

 

fot. Agnieszka Majewska @MajewskaFotografuje