Logo

Międzynarodowy Dziecięcy Ośrodek Wsparcia

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Wielkie Serce dla Dzieci
Data zakończenia:
01.02.2023
Krosno

O czym marzysz…? Ja marzę o tym, żeby każde dziecko było szczęśliwe, żeby miało kochającą mamę i tatę, żeby miało bezpieczny dom. Niestety tak nie jest. Są dzieci, które nie mają domu, a mama czy tata nie są w stanie im zapewnić szczęśliwego dzieciństwa.

 

Dlatego z pomocą przychodzimy MY! Fundacja Wielkie Serce dla Dzieci z Krosna. Działamy już od 2017 roku, mamy pod opieką rodziny zastępcze, czyli tych wspaniałych ludzi, którzy niechcianym dzieciom otworzyli serce i swoje domy i przygarnęli ich jak swoje dając im miłość, szacunek i bezpieczeństwo. Chcemy wspierać ich we wszystkim, bo wiemy że wykonują ciężką, ale bardzo potrzebną pracę. 

Chcąc wesprzeć ich działania Fundacja Wielkie Serce otworzyła Dziecięcy Ośrodek Wsparcia „DOM”, gdzie organizuje zajęcia i warsztaty terapeutyczne dla wszystkich dzieci polskich i ukraińskich. Kierujemy się myślą, że „każda rodzina jest ważna. Każde dziecko ma prawo do szczęśliwego dzieciństwa”, dlatego próbujemy zapewnić choć zarys poczucia bezpieczeństwa, szczęścia czy stabilności wszystkim dzieciom, które do nas przychodzą.

 

Dziecięcy Ośrodek Wsparcia „DOM” prowadzi zajęcia z arteterapii, muzykoterapii, dogoterapii, edukacji wczesnoszkolnej, języka angielskiego, czy matematyki dla dzieci i młodzieży. Z zapotrzebowania i aby przygotować dzieci i młodzież do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie oferujemy zajęcia rozwijające kompetencje społeczne oraz Trening Umiejętności Społecznych.  Dla potrzebujących dajemy możliwość konsultacji i terapii psychologicznych zarówno w języku polskim i ukraińskim. Wychodząc naprzeciw sytuacji na Ukrainie oraz umożliwiając szybszą adaptację uchodźcom prowadzimy dla nich lekcje nauki języka polskiego.

Wiemy, że robimy dużo i mamy poczucie, że robimy dobrze. O potrzebie oraz zainteresowaniu utwierdza nas coraz większa liczba osób korzystających z naszej oferty. Niestety jak to w dzisiejszym czasie bywa nie ma nic za darmo. Musimy płacić czynsz, prąd, wodę, gaz, kupić materiały na warsztaty, jedzenie i picie dla dzieci, opłacić pracowników. 

Dlatego niezbędna jest nam TWOJA pomoc. Chociaż mały gest, niewielka wpłata może zdziałać wiele. Dzięki TOBIE jesteśmy w stanie dalej działać i dawać uśmiech dzieciom.