Logo

Działamy razem? Daj drugie życie swoim ubraniom i dodatkowo zbieraj środki na pomoc potrzebującym zwierzętom

Prowadzona przez Organizację:
Pruszkowskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt
Kampania CSR
Data zakończenia:
19.02.2023
Pruszków

Przejrzyj szafę, zrób porządki i oddaj to, czego nie potrzebujesz. Przekazując niezniszczone ubrania jednym ruchem możesz: Uwolnić swoją szafę i zrobić w niej więcej miejsca Przyczynić się do tworzenia obiegu cyrkularnego w gospodarce Za każdy 1 kg ubrań Ubrania Do Oddania przekażą w naszym imieniu 1 zł na wybrany przez nas cel charytatywny

 


AMBRA zaprasza do wzięcia udziału w akcji, dzięki której możemy realnie wesprzeć potrzebujące zwierzaki ze schroniska. Nasze „kilogramy ubrań” będziemy przekazywać na Pruszkowskie Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt. 

W działalność Stowarzyszenia zaangażowana jest nasza Recepcjonistka, Agata Gałka. 

Co będziemy zbierać? 

  • Ubrania,

  • Buty (połączone w pary),

  • Biżuterię,

  • Akcesoria (np. czapki, paski, torebki, szaliki),

  • Tekstylia domowe (np. obrusy, koce, pościel),

  • Zabawki (z wyłączeniem pluszaków).

Dlaczego warto?

Według raportu głównego lekarza weterynarii w 2020 roku w schroniskach dla zwierząt przebywały 92 242 psy oraz 32 507 koty. W 2020 r. odsetek psów przebywających w schroniskach spadł o ok. 12%, zaś odsetek kotów przebywających w schroniskach wzrósł o ok. 4%. W 2020 r. ze schronisk dla zwierząt adoptowano:

  • 63 358 psów, tj. 68,5% psów przebywających w schroniskach;

  • 21 245 kotów, tj. 65% kotów przebywających w schroniskach

Oprócz schronisk w Polsce istnieje wiele domów tymczasowych, punktów adopcyjnych, fundacji i stowarzyszeń, które nie podlegają kontroli weterynaryjnej i również zajmują się niezliczoną liczbą zwierząt.

Te liczby przerażają. Skala bezdomności zwierząt w Polsce jest ogromna i dotyczy ona nie tylko psów i kotów, ale również gryzoni, gadów oraz zwierząt gospodarskich. Możemy pomóc zwierzakom zabierając je do domu albo poprawiając ich byt w schroniskach. Zbieramy na dobrą karmę, leki i wszystko co potrzebne jest, aby ogony szczęśliwych czworonogów mogły zamerdać. 

Co więcej?

Przemysł tekstylny, zaraz po przemyśle naftowym, jest jedną z branż produkujących najwięcej zanieczyszczeń na świecie.

Co roku w Polsce produkowane jest 2,5 mln ton odpadów tekstylnych, z których niewielka ilość wprowadzona jest do ponownego obiegu. 

Wyprodukowanie jednego t-shirta oznacza zużycie 2700 litrów wody – taka ilość wystarczyłaby człowiekowi do picia na 2,5 roku.

 

Nie wyrzucaj na śmietnik i nie trzymaj w szafie. Przekaż ubrania do drugiego obiegu.