Chore serduszko wymaga operacji w USA! Pomóż Olusiowi wygrać walkę o życie!

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Serce Dziecka
Data zakończenia:
01.12.2022
Warszawa

Oluś przeszedł już w swoim życiu poważne operacje serca, jednakże ma problem z zastawką mitralną - jest niedomykalna w znacznym stopniu. Klinika w Bostonie daje szansę na uratowanie jego własnej zastawki bez konieczności wstawiania sztucznej. Koszt operacji w USA to ponad 1 mln zł. Niestety, czasu na zebranie całej kwoty potrzebnej na leczenie mamy coraz mniej. Lekarze chcą operować Olusia już w listopadzie! Dlatego błagamy Was o pomoc!

Oluś urodził się ze złożoną wadą serca pod postacią kanału przedsionkowo komorowego, hipoplazją łuku aorty oraz koarktacją aorty. Już w pierwszym miesiącu życia przeszedł poważną operację na otwartym sercu w głębokiej hipotermii. Szczęśliwie wygrał wtedy walkę o swoje życie. 
Jednak nie był to koniec leczenia operacyjnego. Kiedy Oluś skończył pół roku została wykonana korekta całkowita wady serca. Niestety poważna operacja przyniosła ze sobą  mnóstwo komplikacji i wymagał re-operacji. Po długich miesiącach spędzonych w szpitalu Oluś wrócił do domu i z pomocą fizjoterapeutów udało się szybko nadrobić zaległości w rozwoju, które były skutkiem długotrwałej hospitalizacji.
Niestety w najbliższym czasie, a dokładnie pod koniec 2022 roku Olek musi przejść operację, która będzie polegała na „naprawie” zastawki mitralnej. Skonsultowaliśmy przypadek wady serca naszego dziecka w jednej z najlepszych klinik w Bostonie i dostaliśmy odpowiedź, która daje szanse na „wyleczenie” wady jaką ma Oluś, a co najważniejsze ma szansę na uratowanie jego własnej zastawki bez konieczności wstawiania sztucznej.
To daje nam nadzieje na lepsze życie dla Olusia, jednak przeszkodą są ogromne pieniądze, ponieważ operacja została wyceniona na ponad milion złotych. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc dla naszego dziecka. Bez Was się to nie uda.
Rodzice Olusia

Aleksander Polak jest Podopiecznym Fundacji Serce Dziecka (Zbiórka Celowa o nr 8896). Ma złożoną wadę serca: całkowity kanał przedsionkowo-komorowy, zwężenie cieśni aorty, koarktacja aorty, ubytek przegrody międzyprzedsionkowej typu otworu wtórnego