Logo

Dom dla Dzieci w Rumi- zbieramy na wymarzone wakacje!

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Rodzinny Gdańsk
Data zakończenia:
31.08.2025
Gdańsk
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Dom dla Dzieci w Rumi prowadzony przez Fundację Rodzinny Gdańsk jest placówką opiekuńczo-wychowawczą typu socjalizacyjnego. Na co dzień, miejsce to zamieszkuje czternaścioro fantastycznych Dzieciaków, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się w gronie rodziny. Niektóre z nich są niepełnosprawne, inne z powodu trudnej sytuacji życiowej są zagrożone niedostosowaniem społecznym. Pragniemy zorganizować Dzieciom wymarzone wakacje, które pozwolą całej grupie wspólnie wypocząć, zapomnieć o smutkach i przeżyć dziecięce chwile beztroski.

Większość z nas ma wspomnienia z wakacji czasów dzieciństwa. Jagodzianki z rodzicami na plaży. Dojenie krowy z babcią na wsi. Łowienie ryb z dziadkiem. Wspólne palenie ogniska z członkami rodziny. Myśl o tych chwilach przywołuje uśmiech i dobre emocje. W życia Podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych często wpisane są traumatyczne, stresujące wydarzenia. Niektórzy z nich nie wiedzą czym są beztroskie wakacje, bo w rodzinnych domach nigdy ich nie doświadczyli.

 

Cel- podarować wakacje!

 

Naszym celem jest zebranie środków umożliwiających pokrycie kosztów związanych z realizacją dwutygodniowego wyjazdu wakacyjnego Wychowanków Domu dla Dzieci w Rumi. Wymarzona podróż pozwoli na beztroski odpoczynek, wspaniałą zabawę i nabycie nowych umiejętności.

 

Zebrane środki w całości zostaną przekazane na potrzeby organizacji wyjazdu- transport, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie uczestników, zapewnienie specjalistycznej kadry, realizację wycieczek, a także profilaktycznych zajęć indywidualnych i grupowych.

 

Dlaczego warto pomóc?

 

Wspierając nas, wywołujesz 14 szczerych uśmiechów na twarzach tych, których los potraktował gorzej... Umożliwiasz poznanie nowych miejsc, ludzi, smaków i zapachów- edukujesz! Wyrównujesz szanse. Przywracasz wiarę w to, że niemożliwe nie istnieje. Dzielisz się dobrem- spełniasz marzenia!