Logo

Dziel się ubraniem - DZIELNIK WROCŁAWSKI

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Ekopotencjał-Przestrzeń Możliwości
Data zakończenia:
31.12.2024
Bierutów
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Chcemy stworzyć dla Was Dzielnik Wrocławski - miejsce, w którym zostawić możecie niepotrzebne sprzęty, gadżety i ubrania, aby ktoś inny mógł z nich jeszcze skorzystać. Dzielnik to także miejsce spotkań, inspiracji i dzielenia się wiedzą na temat zero waste i gospodarki obiegu zamkniętego. Dzięki Waszym kilogramom przekazanych ubrań ruszyliśmy z pomysłem mobilnego Dzielnika Wrocławskiego, który gościć będzie czasowo w Waszych CAL. A w przyszłym roku będziemy chcieli znaleźć dla niego stałą lokalizację w centrum Wrocławia. 

Ze względu na ogromną ilość produkowanych przez nas odpadów, a także wyczrpujące się surowce naturalne, zasoby wody pitnej, dużą energochłonność gospodarki, i czynniki ekonomiczne - wzrost cen prądu, wody, transportu, co przekłada się na wzrost cen dóbr i usług  powinniśmy skupić naszą uwagę na wykorzystwyniu tego co już zostało wyprodukowane - w maksymalnie długim czasie. 

Wspaniale, że Wrocławiu jest wiele inicjatyw wyprzedaży garażowych i pchlich targów. Bardzo aktywnie działa grupa "Uwaga, śmieciarka jedzie" i "Wrocław nie marnuje".

Dlatego też Ekopotencjał i Food Sharing Wrocław chcą stworzyć dla Was Dzielnik Wrocławski - miejsce, w którym zostawić możecie niepotrzebne sprzęty, gadżety i ubrania, aby ktoś inny mógł z nich jeszcze skorzystać. Dzielnik to także miejsce spotkań, inspiracji i dzielenia się wiedzą na temat zero waste i gospodarki obiegu zamkniętego. Dzięki Waszym kilogramom przekazanych ubrań ruszyliśmy z pomysłem mobilnego Dzielnika Wrocławskiego, który gościć będzie czasowo w Waszych CAL.

Więcej info tutaj: https://www.wroclaw.pl/zielony-wroclaw/dzielnik-wroclawski-w-tym-miesjcu-wszystko-jest-za-darmo-szczegoly

A w przyszłym roku będziemy chcieli znaleźć dla niego stałą lokalizację w centrum Wrocławia. 

Jak nam możesz pomóc? 

  1. Zrób porządki w szafach i spakuj ubrania w karton (min. 10 kg niezniszczonych ubrań – takich, które podarowałbyś rodzinie). Oddaj ubrania, sparowane (najlepiej związane) buty i torebki.
  2. Kliknij POMAGAM na stronie naszej kampanii i ustal dogodny termin przyjazdu kuriera. 
  3. Zweryfikuj na ile złotówek zamieniłeś swoje ubrania.  

Dzięki zebranym środkom: 

1. Zakupimy dwa mobilne regały, które posłużą jako mobilny Dzielnik Wrocławski

2. Zaadoptujemy wyremontujemy i wyposażymy lokal, który stanie się stacjanarnym Dzielnikiem Wrocławskim - miejscem spotkań zero waste wszytskich Wrocławian. 

Z Waszą pomocą wszystko będzie możliwe! 

Liczymy nas Was!