Logo

Kobieta - Kobiecie wsparcie działań statutowych Fundacji Kobieca Przystań

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Kobieca Przystań
Mysłowice

Fundacja Kobieca Przystań powstała z pragnienia serca wspaniałych kobiet. Pragnienia tego, aby każda kobieta zaczęła żyć pełnią życia ze świadomością kim jest. Pełna wiary w swoje możliwości, żeby odnalazła swoją drogę i cel w życiu. Aby uwierzyła w swoje piękno zarówno to wewnętrzne jak i zewnętrzne. I tak po prostu zwyczajnie cieszyła się samą sobą. Fundacja Kobieca Przystań została stworzona, aby była miejscem i przestrzenią gdzie każda kobieta będzie mogła obudzić i rozwijać swoją kobiecość przez duże K.

Te wszystkie pragnienia popchnęły nas do działania i przez 2 lata intensywnej pracy:

 - otwarłyśmy Jadłodzielnie, do której codziennie nasi wolontariusze dostarczają około 30 kg jedzenia z pobliskich sklepów.

-  otwarłyśmy i prowadzimy Charity Shop - modowy punkt charytatywny - czyli miejsce gdzie dajemy drugie życie ubraniom, a także umożliwiamy Kobietom ubrać się z klasą a niskim kosztem

- zbudowałyśmy Przystań - czyli miejsce gdzie kobiety otrzymują wsparcie, mają możliwości rozwoju poprzez różnego rodzaju warsztaty a także mają gdzie "uciec" i nabrać sił.

- zrealizowałyśmy kilka projektów na rzecz Kobiet i Seniorów, które dodały pewności siebie i większe poczucie własnej wartości, a także zbudowały przyjaźnie i znajomości oparte na szacunku i trosce o siebie nawzajem.

 

Kolejnym krokiem jaki chcemy podjąć na rzecz polepszenia jakości życia Kobiet to dofinansowanie terapii tym Kobietom, których aktualnie na to nie stać. Wierzymy, że pomoc specjalisty pozwala wyjść z marazmu i beznadziei a dać nadzieję i rozwiązania na lepsze życie. 

 

Jeśli chcesz tak jak my dołożyć swoją cegiełkę do tego, aby Kobiety zaczęły żyć pełnią życia i odnalazły nadzieją to wesprzyj nas przekazując swoje ubrania na ten cel.

Wierzymy, że dzięki temu będziemy żyć w świecie radosnych i świadomych siebie ludzi!