Logo

Wesprzyj 12-letnią Sabinkę w walce o wzrok. Nie bądź bałaganiuch - oddaj ciuch!

Data zakończenia:
23.12.2022
Przemyśl
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Terapia komórkami macierzystymi dla 12-letniej Sabinki, która z każdym dniem traci wzrok.

12-letnia Sabina Michniowska z każdym dniem traci wzrok. Dziewczynka cierpi na neuropatię zanikową obu oczu. Czeka ją eksperymentalna terapia komórkami macierzystymi, na która potrzebne jest prawie 40 tyś. złotych.

Sabinka przyszła na świat z zezem jednego oka. W lipcu 2014 r. w Krakowie dziewczynka została zakwalifikowana na zabieg korygujący zeza. Podczas badań przygotowujących do zabiegu, lekarze wykryli poważną wadę, podejrzewając neuropatię obu oczu. Pilnie skierowali Sabinkę na Oddział Okulistyki Dziecięcej. Dodatkowe badania w Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii w Katowicach niestety potwierdziły diagnozę. 

Lekarze pozostawali bezradni w kwestii leczenia. Początkowo zalecono ćwiczenia zbieżności wzroku i zakrywanie lewego oka, co nie przynosiło żadnych efektów. Matka nie poddawała się i zaczęła szukać ratunku na własną rękę. Dotarła do informacji na temat eksperymentalnej  i kosztownej terapii komórkami macierzystymi.

W przypadku Sabinki czas odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ choroba z każdym dniem znacząco postępuje. Nieleczona neuropatia może doprowadzić do całkowitej utraty wzroku. Co gorsza, obecnie nie istnieją żadne standardowe metody leczenia. Jedyną szansą jest wprowadzenie do obu oczu preparatu MSC, którego Sabinka potrzebuje 3 dawki, a koszt jednego podania szacowany jest na prawie 13 tyś. złotych.

Sabinka jest już po 20 podaniach wykonanych w Centrum Medycznym "Klara" w Częstochowie. Dotychczasowe podania były sfinansowane z własnych oszczędności rodziców oraz pomocy ludzi dobrego serca. Niestety na 3 pozostałe podania brakuje środków. Rodziców nie stać na dalsze leczenie, które przynosi widoczne efekty, dlatego proszą o pomoc w walce o wzrok swojej córeczki. Zwłaszcza, że tak niewiele zostało, by doprowadzić skuteczne leczenie do końca.