Logo

Fundacja Emic

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Emic
Toruń
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Fundacja Emic - jesteśmy organizacją z województwa kujawsko - pomorskiego, wspierającą osoby z doświadczeniem migracyjnym. Pracujemy głównie w Toruniu i Bydgoszczy, a szczególnym miejscem jest dla nas Ośrodek dla Cudzoziemców w Grupie, w którym mieszkają osoby uciekające ze swoich krajów. Nasz zespół to 20-osobowa ekipa, w której w skład wchodzą lektorki języka polskiego, prawnicy, psycholożki, konsultantki, doradca zawodowy, specjalistki działań integracyjnych, adaptacyjnych i promocji. Pomóż nam pomagać! :)

Od 24.02.2022r. wszystkie oczy są zwrócone w kierunku naszych znajomych, sąsiadów, przyjaciół z Ukrainy, uciekających przed wojną, szukających w Polsce schronienia.  A jeszcze wcześniej, kiedy pod koniec sierpnia 2021 do Polski przyleciały samoloty z ewakuowanymi obywatelami i obywatelkami Afganistanu, w wielu miastach Polski ruszyły zbiórki na rzecz osób które cały swój dobytek zostawiły w Afganistanie.

Zaczęto zbierać ubrania, buty, akcesoria, które masowo wysyłano do 10 ośrodków rozlokowanych w 4 województwach oraz organizacji pozarządowych zajmujących się wspieraniem migrantów i migrantek. 

Ubrania, które trafiły do ośrodka w Grupie. Było ich tak dużo, że nie mieściły się w ośrodku. Schowane pod plandeką czekały na nas, aż wspólnie z mieszkańcami ośrodka i admninistracją przebraliśmy je i przekazaliśmy osobom którym były potrzebne. Część z nich została wysłana w ramach akcji Ubrania do oddania. 

W tym samym czasie paczek w naszym biurze przybywało, a my z uśmiechem na ustach i powoli rosnącym niepokojem (kto zna Kasię ze zdjęcia poniżej ten wie, że za tym uśmiechem coś się kryje) otwieraliśmy i sortowaliśmy coraz większą liczbę kartonów z dobrymi, ładnymi ubraniami lecz kompletnie nie pasującymi do standardów mody krajów Bliskiego Wschodu. 

I właśnie wtedy znaleźliśmy informację o projekcie Ubrania do oddania! 

Drogie osoby zastanawiające się jak pomóc nam pomagać, mające w swoich szafach: 

- ubrania w wyrazistych kolorach, 

- krótkie spódniczki 

- obcisłe sukienki 

- jeansy z dziurami i biodrówki 

- dopasowane kurtki

- buty na wysokiach obcasach

- bluzki z dekoldami.

Wyślijcie te ubrania na konto naszej zbiórki, a my za uzbierane złotówki: 

1. Będziemy kontynuować poradnictwo prawne oraz adaptacyjne

2. Zakupimy rzeczy, które odpowiadają na natychmiastowe potrzeby (np. artykuły higieniczne - nożyczki do paznokci, pensety i rzeczy osobiste jak bielizna)

3. Wykorzystamy możliwość i doładujemy również swoje baterie prowadząc zajęcia dla dzieci i kobiet

4. Zorganizujemy ciekawe zajęcia w naszych Klubach Sąsiedzkich w Toruniu i Bydgoszczy, na które zaprosimy również Was!

5. A nade wszystko, zorganizujemy kursy języka polskiego aby każdy z każdym i każda z każdą i każdy z każdą (uff!) mogli się dogadać :)

 

Wybierzcie naszą kampanię i pomóżcie nam pomagać! Będziemy kontynuować pomoc bezpośrednią, m.in. kupować żywność osobom, które uciekają przed wojną, wspierać w kontaktach z lekarzami,  administracją , czy z instytucjami publicznymi. Jesteśmy zespołem, który od 2016 roku działa na rzecz równości, samodzielności i integracji migrantów i migrantek. Wiemy jak to robić, obecnie nasz zespół to 30 ekspertów i ekspertek, z czego 14 osób to migranci i migrantki.

DZIĘKUJEMY!

Więcej o Fundacji Emic: 

https://www.facebook.com/FundacjaEmic

https://emic.com.pl/

email: emic@emic.com.pl