Logo

ZBIÓRKA NA BEZPŁATNE BADANIA CYTOLOGICZNE

Prowadzona przez Organizację:
OGÓLNOPOLSKA ORGANIZACJA KWIAT KOBIECOŚCI
Data zakończenia:
31.12.2024
WARSZAWA

Jako Organizacja Kwiat Kobiecości chcemy zakupić BADANIA CYTOLOGICZNE dla kobiet, które przebadamy w naszym cytobusie- mobilnym gabinecie ginekologicznym. Dzięki nim będziemy mogły uratować życie tysięcy kobiet w CAŁEJ POLSCE. Chcemy dotrzeć do każdego miejsca oraz umożliwić szybką diagnostykę wszędzie tam, gdzie dostęp do badań jest utrudniony i wymaga wielomiesięcznych oczekiwań. Tu chodzi o życie naszych matek, żon, sióstr, przyjaciółek, koleżanek. Wspólnymi siłami, będziemy mogli sfinansować bezpłatne badania cytologiczne!

Oddaj co zalega, przebadajmy razem tysiące kobiet!

Jako Organizacja Kwiat Kobiecości chcemy zakupić BADANIA CYTOLOGICZNE dla kobiet, które przebadamy w naszym Cytobusie - mobilnym gabinecie ginekologicznym. Po szczegóły zapraszamy cię na www.cytobus.pl

  

 

Dzięki Twoim ubraniom będziemy mogły uratować życie tysięcy kobiet w CAŁEJ POLSCE. Chcemy dotrzeć do każdego, nawet najmniejszego miasta oraz umożliwić szybką diagnostykę wszędzie tam, gdzie dostęp do badań jest utrudniony i wymaga wielomiesięcznych oczekiwań. Tu chodzi o życie naszych matek, żon, sióstr, przyjaciółek, koleżanek.

Wspólnymi siłami będziemy mogli sfinansować bezpłatne badania cytologiczne!

Wszyscy mamy zalegające w szafach ubrania, których nie będziemy już nosić. Każdy 1 kg odzieży to 1 złotówka, która przyspieszy zakup badań dla kobiet potrzebujących. Ważna jest każda godzina!


Oddaj co zalega, daj nadzieję!
Wiesz co to jest cytologia? Cytologia to badanie ginekologiczne, które ratuje życie. Codziennie 10 Polek dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy, a aż 5 z nich umiera. W krajach, takich jak Dania czy Szwecja, cytologia wykonywana jest obowiązkowo raz w roku. Niestety w Polsce tak nie jest.


Rak szyjki macicy jest jedynym nowotworem, który wykryty w odpowiednim stadium jest w 100% wyleczalny. Tymczasem w Polsce, śmiertelność z powodu raka szyjki macicy, jest o 70% wyższa niż przeciętna dla krajów Unii Europejskiej!! 


Oddaj co zalega, dołącz do darczyńców!

Zbiórkę możesz zorganizować na poziomie własnej szafy, lub dołączyć jako firma i zorganizować ją w swoim miejscu pracy, zamawiając kuriera, który odbierze górę ubrań zebraną przez Ciebie i Twoich kolegów.


Oddaj co zalega, odkryj radość pomagania!
Podczas weekendu inauguracyjnego kampanię edukacyjną na rzecz walki z rakiem szyjki macicy udało nam się przebadać aż 600 kobiet – 20 z nich otrzymało wynik patologiczny5 kobiet zostało w trybie natychmiastowym skierowanych bezpośrednio do szpitala.


Chcemy móc przeprowadzać więcej takich akcji, wszędzie tam, gdzie jest ogromny problem nie tylko z pieniędzmi, ale też z edukacją. Tam, gdzie kobiety nie mają nawet świadomości, że powinny się badać!


Jesteśmy pewne, że dzięki Twojemu zaangażowaniu i zalegającym ubraniom, uda nam się zakupić bezpłatne badania cytologiczne dla kobiet, by przebadać ich jak najwięcej i uratować niejedno życie.