Logo

Mentalny Krok w dorosłość dla Dzieci z Domów Dziecka

Prowadzona przez Organizację:
Moja Fundacja
Data zakończenia:
31.12.2021
Jelenia Góra
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Dorosłość to trudny temat - dla każdego młodego człowieka. Jednak są Ci których może ona przerażać jeszcze bardziej - dzieci z domów dziecka - to młodzi ludzie którzy będą stawiać pierwsze kroki w życiu, bez wsparcia rodziców, beż obiadów u mamy, bez taty który pomoże naprawić auto. Wszystko muszą zrobić sami - dlatego jesteśmy MY by im wspólnie pomagać i do tego Was zapraszamy!

Wiek 18 lat- każdy z nas go dobrze pamięta, spotkanie z rodzina, przyjaciółmi, zabawa, radość, wspólne świętowanie. Dla dzieci z domów dziecka to moment ogromnych zmian, wiele z nich to właśnie wtedy musi podjąć trudna decyzję i zacząć stawać na swoim, stawiać swoje pierwsze kroki w dorosłość, chcą się uczyć, ale muszą też pracować by się utrzymać. To wszystko często bez jakiegokolwiek wsparcia, dlatego chcemy im pomóc w ramach terapii przygotowawczej do życia dorosłego jeszcze zanim opuszczą placówkę.

W ramach projektu uruchomimy terapię z profesjonanym terapeutą trwającą rok czasu w formie weekendowych zjazdów dla dzieci połączonych z aktywnością fizyczna.

Pierwsza grupa to będą dzieci w wieku powyżej 15 lat i będzie to max 15 osób. Terapia ma na celu przygotowanie tych dzieci do zycia dorosłego, pokazanie im że ich los lezy w ich rękach i że mogą z nim wiele zrobić jak uwierzą w siebie. Będziemy bardzo dużo pracowac nad podejściem do własnej osoby, nad samooceną, nad wybieganiem w przyszłośc jakie mam marzenia, czego chcę od życia.

Koszty jakie musimy ponieć to:

- koszt bazy noclegowej 1 nocleg dla 15 osób + 2 terapeutów = 12 miesięcy x 1200zł = 14 400

- koszty wyżywienia 17 osób x 2 dni x 50zł dziennie x 12 miesięcy = 20 400

- koszty logistyczne ( trasport, bilety wejścia itp)  500 zł od jednego zjazdu x 12 = 6000

 

całkowity koszt rocznej terapii to 40 800 zł - tyle kosztuje podjecie walki o lepszą przyszłośc dla 15 wychowanków domów dziecka. Wiemy o tym że warto - dlatego dorzucajcie ile się da :)