Logo

ŻyWa, wiklina i truskawki

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja PROJEKT ROZ
Data zakończenia:
01.01.2022
Wielkie Drogi gmina Skawina

Doświadczenie roku 2020 pokazało jak ważne jest działanie zespołowe i możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Stawiamy przed sobą i mieszkającą z nami młodzieżą, wyzwanie związane z zagospodarowaniem ogrodu/warzywnika. Przez najbliższe 2 miesiące chcemy pozyskać środki, przygotować plan zagospodarowania i nasadzeń. Wiklinowe grządki i ozdoby w ogrodzie, wspólne odkrywanie umiejętności zapomnianych to nasze zadanie w roku 2021.

W Krakowie przy ul Tynieckiej 140A mieści się dom którego mieszkańcami są dzieci i młodzież która z wielu ważnych powodów nie może wychowywać się w swoich rodzinach pochodzenia. Dom "Mały Książę" prowadzony przez Fundację PROJEKT ROZ istnieje już 15 lat, przyją w tym czasie 24 młodych ludzi, a obecnie mieszka ich razem z rodziną prowadzącą ósemka. 

W grudniu 2019 roku czyli 13 miesięcy temu, przeprowadziliśmy się do nowego budynku w nowe, nieznane i niezagospodarowane miejsce. Tutaj spotkaliśmy się z pandemią i brakiem możliwości opuszczania posesji. Szukaliśmy różnych pomysłów jak spedzić czas poza zdalnymi lekcjami i komputerem i nie zwariować ze sobą na wzajem. Jak nie zmarnować tego czasu. Między innymi zaczeliśmy dbać o zielony teren wokół domu. Bez planu, bez przygotowania, bez możliwości poproszenia o pomoc kogoś kto się na tym zna.

Jesteśmy o rok mądrzejsi i wiemy jak powinien wyglądać nasz ogród. 

W zaplanowaniu i wykonaniu wiklinowych grządek i ozdób pomoże nam  ŻyWa Pracownia  wraz z osobami będącymi w kryzysie bezdomności. To zupełnie nowe zjednoczenie sił, ale nasze ubiegłoroczne doświadczenie związane z serwisowaniem rowerów pokazało, że możliwe i skuteczne.  
Zbieramy fundusze na - wiklinę, ziemię, sadzonki i warsztaty plecionkarskie.
Zbieramy fundusze na - nasz ogród, nasz rozwój, naszą zabawę i nasze truskawki, rzodkiewki, cukinie ...

Kiedyś będziemy mieć swoje rodziny, dzieci, domy i ogrody. Będziemy wiedzieć jak je pielęgnować. 

Pomożecie nam?