Logo

Naprawiamy ludzkie błędy, czyli leczymy i socjalizujemy nasze schroniskowe psy i koty (by dać im największą szansę na dom!)

Milanówek

Nie możesz adoptować psa czy kota? Możesz im pomóc, przekazując ubrania na ich LECZENIE i WSPARCIE BEHAWIORYSTY. W ten sposób przynosisz ulgę w cierpieniu i wielokrotnie zwiększasz ich szansę na własny DOM!

Psy i koty do schroniska trafiają często zabiedzone, wygłodniałe, ale i chore: po wypadkach, ze źle zagojonymi ranami, z latami nieleczonymi guzami, z zepsutymi zębami. Zwierzaki nie komunikują bólu jak ludzie - często nie dają o nim znać, a cierpią.

Schroniskowe psiaki bywają agresywne lub lękliwe. To reakcje na zaniedbania i krzywdy, jakie ich spotkały. Z problemami behawioralnymiI pomagają nam specjaliści od zachowania zwierząt. 

Schronisko ma fundusze jedynie na bardzo podstawową opiekę, wszystko ponad to finansujemy jako Stowarzyszenie. Wspierają nas fantastyczni weterynarze (którzy często rezygnując z własnego zarobku, po kosztach lub z dużymi rabatami, leczą nasze kochane zwierzaki), behawioryści i wspaniali ludzie, którzy dzielą się tym, co mają - czasem, pieniędzmi i... niepotrzebnymi ubraniami :)

Chcemy, by schronisko było jedynie (możliwie krótkim, ale dobrym) przystankiem w ich życiu, dlatego LECZYMY i SOCJALIZUJEMY nasze zwierzęta, by docelowo dać im szansę na DOM! Tym razem na zawsze!

JAK DZIAŁAMY? PARĘ KONKRETÓW:

  • opiekujemy się jako wolontariusze zwierzętami w Schronisku (spacery, sprzątanie boksów, zabiegi pielęgnacyjne oraz maksymalnie dużo socjalizacji, zabawy i czułości!),
  • prowadzimy adopcje naszych psów i kotów, by mogły żyć na co dzień z kochanymi ludźmi,
  • wspieramy osoby, które adoptowały nasze zwierzęta w przypadku problemów behawioralnych,
  • szukamy domów tymczasowych dla najbardziej potrzebujących psiaków i kociaków, jeśli trzeba - opłacamy je,
  • organizujemy i opłacamy opiekę weterynaryjną i behawiorystyczną w zakresie, który wykracza poza możliwości Schroniska,
  • jesteśmy rzeczniczkami i rzecznikami praw zwierząt w naszych środowiskach, reagujemy, jeśli widzimy, że dzieje się komuś krzywda!

Jeśli nie możesz adoptować psa czy kota, a chciałabyś/chciałbyś przynieść ulgę i dać im szansę na ich własny dom, zapraszamy do pomocy!

Dziękujemy Wam bardzo!

SCHRON Stowarzyszenie Przyjaciół Schroniska w Milanówku... i banda piesełów i kotełów :)

 

Więcej o nas:

SCHRON Stowarzyszenie Przyjaciół Schroniska w Milanówku

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Milanówku - Wolontariat