Logo

#GotowiDoPomocy - Wesprzyj Warszawskich Seniorów

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Legii
Kampania CSR
Data zakończenia:
31.07.2021
Warszawa

Wspomóż akcję #GOTOWIDOPOMOCY i ufunduj posiłek seniorowi!

Drodzy,

23 kwietnia, w czasie pandemii COVID-19, Legia Warszawa zamieniła się w wielkie centrum pomocowe. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych partnerów, pracowników klubu oraz wolontariuszy, stworzyliśmy największą akcję pomocową dla seniorów w Polsce. Przez 49 dni, w okresie lockdownu Warszawy, dostarczyliśmy warszawskim seniorom powyżej (65 roku życia) blisko 32 tysiące posiłków, poznając przy tym historie wielu osób, o których zapomniało społeczeństwo.

Zainaugurowana w kwietniu akcja #GotowiDoPomocy adresowana jest do osób starszych, które w czasie pandemii powinny ograniczać ryzyko zarażenia do minimum. 

Nie spodziewaliśmy się jak wielu potrzebujących seniorów żyje w samotności, nie mając nikogo, kto mógłby pomóc im w codziennym funkcjonowaniu. Podczas trwania pierwszej fazy akcji, wśród tysięcy zgłoszeń, nasi wolontariusze poznali historie starszych, samotnych osób, żyjących w skrajnym ubóstwie, dla których otrzymany od nas posiłek był często jedynym pełnowartościowym daniem, który mogli spożyć. Okazało się, że wielu z nich nie opuściło swoich domów od wielu lat i potrzebują oni nie tylko posiłków, lecz także pomocy w zakupach, naprawach domowych urządzeń, a przede wszystkim ciepłej rozmowy przy herbacie.

 

Dlatego jesteśmy my!

Projekt Gotowi Do Pomocy nie zakończył się wraz ze zniesieniem obostrzeń w Warszawie. Udało nam się stworzyć grupę wyjątkowych osób – wolontariuszy, którzy są z nami po dziś dzień. Dzięki swojej wyrozumiałości oraz chęci czynienia bezinteresownego dobra, nasi wolontariusze zyskali zaufanie oraz sympatię seniorów, którzy czują się zauważeni, otoczeni opieką i docenieni.

Druga faza akcji #GotowiDoPomocy trwa już 175 dni, postanowiliśmy otoczyć opieką seniorów którzy są m.in. samotni, schorowani i bardzo ubodzy, a nasza pomoc dociera do 43 najbardziej potrzebujących osób! W tym czasie dostarczyliśmy blisko 8000 posiłków do warszawskich seniorów, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej. Oprócz obiadów pomagamy naszym podopiecznym robiąć zakupy, dokonując drobnych napraw, realizując recepty, organizując konsultacje medyczne - działamy kompleksowo.

Masz ubrania, które zalegają w Twojej szafie?

Przekaż je nam i wesprzyj warszawskich seniorów! Liczy się każda złotówka, dlatego serdecznie zachęcamy do wsparcia naszej akcji. Tylko działając wspólnie możemy zrobić coś naprawdę dobrego. W końcu hasło „Cała Legia zawsze razem” nie jest tylko pustym frazesem. Wspólnie pokażmy siłę i solidarność godną historii tego miasta i jego mieszkańców.