Logo

Stowarzyszenie Dla Ziemi

Prowadzona przez Organizację:
Stowarzyszenie Dla Ziemi
Kamionka

Chcemy, by uchodźcy i migranci czuli się na Lubelszczyźnie bezpiecznie, tak jak w swoim domu. By dzieci, które wraz z rodzicami, musiały uciekać przed wojną i prześladowaniami mogły się uczyć i bawić wspólnie z polskimi rówieśnikami. Wycieczki dla uchodźców/uchodźczyń organizujemy od wielu lat. Za każdym razem słyszymy, że są to najpiękniejsze dni, które te osoby spędzają w Polsce. Dni, które pozwalają im wrócić pamięcią do ich dawnego, normalnego życia. Poczuć się jak my i Wy, gdy zmęczeni codziennością, wyjeżdżamy gdzieś w podróż.

Od 2009 roku bezustannie współpracujemy z Ośrodkiem dla Cudzoziemców w Łukowie. Otrzymujemy ogromne wsparcie od wolontariuszy i wolontariuszek, wielu cudownych osób, które wspomagają edukację dzieci uchodźczych. Najpiękniejszym momentem w roku jest wycieczka. Organizujemy coś niewielkiego, ale to pomoże choć na chwilę oderwać się matkom i ich dzieciom od codziennych trosk. A także poznać nasz kraj, który dla nich sprowadza się do Łukowa i okolic ośrodka. I do naszych wycieczek!

Wycieczki dla uchodźców/uchodźczyń organizujemy od wielu lat. Za każdym razem słyszymy, że są to najpiękniejsze dni, które te osoby spędzają w Polsce. Dni, które pozwalają im wrócić pamięcią do ich dawnego, normalnego życia. Poczuć się jak my i Wy, gdy zmęczeni codziennością, albo po prostu ciekawi nowego, wyjeżdżamy gdzieś w podróż, na wycieczkę lub do rodziny, czy też odwiedzić przyjaciół.

Pod koniec wakacji 2021 roku, chcemy zorganizować trzydniową wycieczkę dla uchodźczyń z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie oraz ich dzieci (w sumie dla 48 osób).

W tej chwili koszty wyjazdu dla 48 osób (+ 3 opiekunów) na trzy dni, do Krakowa kształtują się następująco:

- transport – około 3500 zł.

- wyżywienie – około 3500 zł.

- dwudniowe zwiedzanie, koszty zakupu biletów wstępu – około 3000 zł.

Razem to koszt około 10 000 zł.

Więcej o naszej organizacji i działaniach możecie przeczytać na stronie: www.dlaziemi.org