Tworzymy z całkowicie bezpłatnymi usługami Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych. Koszt rehabilitacji przy głębokich poparzeniach to kwota min. 100tys! Społeczeństwa nie stać na tak drogie leczenie, a NFZ nie zaspokaja podstawowych potrzeb. Czas leczenia to nawet i kilkanaście lat. Osoby bez możliwości finansowych często rezygnują z leczenia :( Poparzenie może dotknąć każdego z nas. Może to być wylany wrzątek, wypadek samochodowy, wybuch pieca, etc. Większość Poszkodowanych, to malutkie dzieci. Rocznie poparzeniom ulega 250-400tys. osób!
Chcemy stworzyć dla Was Dzielnik Wrocławski - miejsce, w którym zostawić możecie niepotrzebne sprzęty, gadżety i ubrania, aby ktoś inny mógł z nich jeszcze skorzystać. Dzielnik to także miejsce spotkań, inspiracji i dzielenia się wiedzą na temat zero waste i gospodarki obiegu zamkniętego. Dzięki Waszym kilogramom przekazanych ubrań ruszyliśmy z pomysłem mobilnego Dzielnika Wrocławskiego, który gościć będzie czasowo w Waszych CAL. A w przyszłym roku będziemy chcieli znaleźć dla niego stałą lokalizację w centrum Wrocławia.
Dom dla Dzieci w Rumi prowadzony przez Fundację Rodzinny Gdańsk jest placówką opiekuńczo-wychowawczą typu socjalizacyjnego. Na co dzień, miejsce to zamieszkuje czternaścioro fantastycznych Dzieciaków, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się w gronie rodziny. Niektóre z nich są niepełnosprawne, inne z powodu trudnej sytuacji życiowej są zagrożone niedostosowaniem społecznym. Pragniemy zorganizować Dzieciom wymarzone wakacje, które pozwolą całej grupie wspólnie wypocząć, zapomnieć o smutkach i przeżyć dziecięce chwile beztroski.
Basia potrzebuje pomocy do walki wadą genetyczną chromosomu 1, złożoną wadą serca, wadami stóp i dysmorfią twarzy. Rodzina szuka wsparcia, aby pomóc dziewczynce samodzielnie chodzić.
Daj niepotrzebnym ubraniom drugie życie! #Poczujradośćpomagania z Wólczanką. W ramach akcji #Poczujradośćpomagania Wólczanka wspiera ogólnokrajowy Program Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Od 22 listopada 2022 do 31 grudnia 2024 r. w 8 sklepach wielkopowierzchniowych marki Wólczanka zbieramy nowe oraz używane ubrania i akcesoria WSZYSTKICH marek odzieżowych. Każdy kilogram pozyskanych ubrań to 1 PLN przekazany na ratowanie zagrożonego życia dzieci i pomoc w trudnych warunkach materialnych.
Fundacji Niepełnosprawnych SANUS z siedzibą w Ostródzie zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe.
Naszym celem jest zebranie funduszy na nowe projektory oraz tablice multimedialne dla Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie. Nowe wyposażenie sal lekcyjnych pozwoli jeszcze bardziej podnieść poziom jakości nauczania w szkole jak i poprzez zastosowanie nowoczesnych metod przekazywania wiedzy SP12 zdobędzie renomę jako szkoła wyróżniająca się wysokim poziomem technologicznym odpowiadającym wymogom dzisiejszych czasów.
Tranzycja ratuje życie. Odgrywanie przed społeczeństwem kogoś, kim się nie jest, i życie w niezgodnym ciele to wyniszczające cierpienie. Ponadto prześladują nas politycy, duchowni, szkoła i nasze własne rodziny. Państwo zmusza nas (także gdy jesteśmy dorośli) do wytaczania sprawy sądowej rodzicom o zmianę danych. Dla NFZ nie istniejemy. Żeby zacząć być sobą za wszystko musimy płacić prywatnie. Brak środków skazuje nas na cierpienie, dla którego alternatywą często jest tylko przestać istnieć.
Zbieramy na tzw. „czarną godzinę” – nigdy nie mamy pewności, że zwierzę przyjmowane do Fundacji nie ma ukrytych chorób lub nie rozchoruje się za chwilę. Na standardowe koszty jesteśmy przygotowani, ale to co potem zawsze napawa lękiem czy podołamy finansowo…
W Malawi dziecko nie może pójść do szkoły bez mundurka. Uczniowie, których rodziców nie stać na taki wydatek, nie mogą rozpocząć lub kontynuować nauki. Dzięki zbędnym ubraniom przekazanym na rzecz naszej kampanii zakupimy mundurki szkolne dla 100 najbardziej potrzebujących i najzdolniejszych dzieci z wiejskich szkół w Malawi.
Zorganizujemy wyprawę, na której sześciu śmiałków z niepełnosprawnością ruchową wraz z asystentami zmierzy się z sześcioma ekstremalnymi wyzwaniami. Przemierzając Polskę od Mazur po góry pokonując własne ograniczenia zmierzą się m.in. z mazurskim jeziorem, podniebnym lotem czy podwodnym światem. Wiemy, że niepełnosprawność nie definiuje ludzi, ale ich niesamowita siła oraz determinacja. I taką perspektywę chcemy pokazać.