Logo

Pomoc dla młodzieży doświadczającej bezdomności

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja po DRUGIE
Warszawa

Mało kto wie, że w Polsce jest MŁODZIEŻ BEZDOMNA. Problem dotyka przede wszystkim byłe wychowanki i wychowanków instytucji - domów dziecka, placówek resocjalizacyjnych. Zdarza się też, że bezdomności doświadczają młode kobiety i mężczyźni, którzy choć wychowywali się w rodzinnym domu, nie zaznali w nim miłości i bezpieczeństwa. Bywa, że musieli uciekać przed przemocą. Co roku do Fundacji po DRUGIE po pomoc zgłasza się co najmniej 200 takich osób w wieku od 18 do 25 lat. Otrzymują dach nad głową i niezbędne wsparcie specjalistów.

Do naszych drzwi przynajmniej raz w tygodniu puka nowa, młoda osoba poszukująca pomocy. Za każdą kryje się dramatyczna historia. To samotność, strach, bezradność. Rzadko zdarza się, by któryś z naszych podopiecznych miał obok siebie pozytywnego dorosłego, mogącego poprowadzić go przez pierwszy etap samodzielnego życia.

W Fundacji po DRUGIE staramy się przede wszystkim każdemu zapewnić zakwaterowanie - miejsce, w którym poczuje się bezpiecznie i z którego będzie mógł ruszyć w dorosłość. 

Młodzież (18-25 lat), która przychodzi do organizacji może zamieszkać w mieszkaniach treningowych lub hostelu. Wszystkie lokalizacje są objęte wsparciem opiekunów, których zadaniem jest zarówno kontrola jak i wsparcie mieszkańców. 

Młodzież może również korzystać z pomocy specjalistów: psychologa, terapeuty uzależnień, prawnika, doradcy zawodowego. Dodatkowo w fundacji organizowane są różne warsztaty i aktywności, które mają sprzyjać rozwojowi młodzieży i kształtować w niej prawidłowe postawy społeczne. 

Naszym celem jest usamodzielnienie podopiecznych i takie przygotowanie do życia, by nie stawali się bezdomni, nie musieli korzystać z pomocy społecznej, ani nawet wsparcia naszej organizacji.