Logo

Zamieniamy ubrania w wodę!

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Profeto.pl
Data zakończenia:
30.11.2019
Warszawa
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Zamienialiśmy już makulaturę, elektrośmieci i starą biżuterię w wodę. Teraz przyszedł czas na ubrania. Dzięki waszej pomocy "zamienimy ubrania w wodę" - wybudujemy kolejną studnię w Czadzie.

Czad leżący w środkowej części Afryki należy do najbiedniejszych i najgorętszych krajów na świecie. Średnia temperatura tam, to 40 stopni Celsjusza. Mimo, że jest tam tak gorąco, to nie ma na terenie większości tego kraju spółek wodociągowych dostarczających wodę do picia lub kąpieli bezpośrednio do domów czy też sklepów z lodówkami zapewniającymi zimne napoje 24h. 

Tak wygląda sytuacja od strony geograficzno-społecznej w Czadzie. Jeśli spojrzymy na ten kraj w duchu wiary chrześcijańskiej, to bardzo ważną informacją jest ta, że Czad jest ostatnim krajem w Afryce, który usłyszał Ewangelię. Dobra Nowina o tym, że Jezus jest Zbawicielem świata dotarła tam dopiero ok. 50 lat temu. Kilka lat temu do grona misjonarzy w Czadzie dołączyli księża ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

Misjonarze szybko dostrzegli, że jednym z największych problemów ich parafian jest brak dostępu do czystej wody. Jeśli ludzie nie mają dostępu do czystej wody, to piją cokolwiek czyli np. wodę czerpią z prowizorycznych studni - kilkumetrowych dołów, gdzie zbierają się wody gruntowe, wpada deszczówka, ale wpadają tam też np. odchody zwierzęce. Taka woda wygląda jak kawa z mlekiem, a w jej składzie są różne niebezpieczne dla życia ludzkiego bakterie. Czadyjczycy bardzo często chorują, ale jesli nie ma innego źródła, to trzeba coś pić...

Sercańscy misjonarze poprosili nas o pomoc w budowie studni głębinowych. W latach 2015-2018 r., dzięki projektowi Zbieramto.pl i wpłatom na konto przekazaliśmy pieniądze na 50 studni (ponad 500.000 zł). Dzięki zbiórce odzieży używanej chcemy zebrać pieniądze na kolejną! Pomożecie?

"Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody" (Mt 10,42).

www.misjesercanow.pl, zbieramto.pl, fot. piotrskraba.pl

PS. UWAGA, UWAGA! Zbiórka na portalu jest kierowana do Darczyńców indywidualnych. Istnieje możliwość przeprowadzenia zbiórki w szkole czy parafii, ale trzeba to wcześniej zgłosić administratowrowi portalu.  
PS 2. W razie jakichkolwiek problemów z logistyką np. odebraniem odzieży (paczek) lub naliczeniem darowizny prosimy o kontakt z Panią Aleksandrą Zochniak: kurier@ubraniadooddania.pl.