Logo

MUNDURKI SZKOLNE DLA DZIECI W MALAWI

Prowadzona przez Organizację:
YORGHAS Foundation
Data zakończenia:
31.12.2024
Warszawa
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

W Malawi dziecko nie może pójść do szkoły bez mundurka. Uczniowie, których rodziców nie stać na taki wydatek, nie mogą rozpocząć lub kontynuować nauki. Dzięki zbędnym ubraniom przekazanym na rzecz naszej kampanii zakupimy mundurki szkolne dla 100 najbardziej potrzebujących i najzdolniejszych dzieci z wiejskich szkół w Malawi.

Czy wiesz, że zalegające w Twoich szafach ubrania mogą uratować czyjeś życie? Zapraszamy Cię do akcji, w której bez ponoszenia żadnych kosztów możesz odmienić los dziecka w jednym z najbiedniejszych krajów świata.

W Malawi dziecko nie może pójść do szkoły bez mundurka. Mundurek jest w tym kraju obowiązkowym wymogiem dla uczniów szkół podstawowych. Uczniowie, których rodziców nie stać na taki zakup, nie mogą rozpocząć i kontynuować nauki. W szczególnie trudnej sytuacji są dziewczynki, ponieważ z powodów kulturowych - zwłaszcza w rejonach wiejskich - edukacja chłopców stawiana jest na pierwszym miejscu, a wielodzietnych rodzin nie stać na szkolną wyprawkę dla wszystkich dzieci. Dla dziadków lub opiekunów sierot wydatek rzędu 70 zł na zakup mundurka jest obciążeniem przekraczającym ich możliwości finansowe. Wiele dzieci musi porzucić szkołę albo w ogóle nie rozpoczyna nauki z uwagi na jego brak. Mundurki nobilitują, jednoczą, niwelują różnice społeczne i wzmacniają poczucie własnej wartości.

Szansa na pozytywną zmianę tkwi w naszych przepełnionych szafach, ale potrzebujemy Twojego zaangażowania7 kartonów zbędnych ubrań wystarczy, aby dać dziecku szansę na edukację. Masz tylko jeden? Wspaniale – kilogram do kilograma, złoty do złotego. Może namówisz przyjaciółkę, kolegę z klasy, współpracowników, rodzinkę do przewietrzenia garderoby? Może udostępnią link do tej akcji w swoich mediach społecznościowych? Może zachęcą swoich znajomych...? Nie do wiary, ile dzieci możemy wspólnie uszczęśliwić w tak prosty sposób.

W YORGHAS Foundation wierzymy w siłę DOBRA i otwartych SERC… oraz SZAF. J Każdy 1 kilogram oddanych ubrań to krok w stronę edukacji i lepszego życia dla doświadczonego przez los dziecka. Nie zastanawiaj się dłużej, jak poradzić sobie z niepotrzebnymi ciuchami - przekaż je na rzecz naszej kampanii dla dzieci w Malawi i razem z nami zmieniaj ich świat na lepszy!