Logo

Śląska Wioska Humanitarna - razem możemy więcej!

Prowadzona przez Organizację:
Śląska Wioska Humanitarna
Data zakończenia:
15.08.2023
Siemianowice Śląskie

Kiedy dzień po wybuchu wojny trójka przyjaciół z Siemianowic postanowiła zorganizować pomoc dla uciekających z Ukrainy kobiet z dziećmi nikt nie przypuszczał jak ta powstała w przerażających chwilach inicjatywa zaowocuje w przyszłości. Dzięki zaangażowaniu wielu osób powstało stowarzyszenie, które każdego dnia pomaga ludziom w potrzebie. Obecnie nasza pomoc w dalszym ciągu związana jest z Ukrainą. Jednocześnie aktywnie angażujemy się w pomoc Seniorom, oraz naszym rodakom, w tym dzieciom z domów dziecka oraz dzieciom niepełnosprawnym.

Od wybuchu wojny nasi wolontariusze pomogli dziesiątkom tysięcy ludzi w potrzebie. W magazynie zaopatrywanym przed Darczynców potrzebujący otrzymywali nie tylko rzeczy pierwszej potrzeby, ale także wsparcie wolontaiurszy w tym trudnym czasie. Przez kilkuset metrową halę przelały się hektolitry łez. Trudy wolontariatu zawsze wynagradzało nam jedno.... UŚMIECH DZIECKA. Dziecka, które dostało czekoladkę, małą zabawkę, czy przytulankę. Los dzieci jest nam szczególnie bliski, dlatego pierwszą kampanię chcielibyśmy dedykować właśnie dzieciom. 

Pieniądze zebrane w ramach pierwszej kampanii przekażemy na przygotowanie niespodzianek dla potrzebujących dzieci. W dotarciu do nich pomogą nam Dzielnicowi, którzy wspierają działania naszego stowarzyszenia.

Wręczenie niespodzianek planujemy na drugą połowę czerwca.

 


Aktualizacja

Beata Kaszubowska Data aktualizacji: 01.06.2023

Pierwsze kilogramy w ramach współpracy z Ubrania do Oddania przekazane i zamienione na złotówki.
Nasza pierwsza wspólna kampania celowa zakładała organizację paczek dla dzieci z okazji ich święta, ale ponieważ wszystko trochę się poprzeciągało przedłużamy kampanię https://www.ubraniadooddania.pl/campaigns/1639 do 15 sierpnia mając nadzieję, że wtedy zebrana kwota będzie wyższa i uda się zorganizować fajne zestawy dla potrzebujących dzieciaków przed początkiem nowego roku szkolnego.
Jeśli w Waszej szafie znajduje się zbyt wiele ubrań nie zwlekajcie i dołączcie do nas w tej akcji :)