Logo

Pomóż dzieciom chorym na nowotwory łagodnie przejść przez leczenie

Data zakończenia:
31.08.2023
Wrocław

Leczenie nowotworu nie jest proste. Chemioterapia czy radioterapia zabijają komórki nowotworowe, ale nie pozostaje to bez wpływu na organizm pacjenta. Pomóż naszej Fundacji skutecznie niwelować uboczne skutki leczenia nowotworów u dzieci. Wesprzyj “Program leczenia ran”, aby nasi mali podopieczni łatwiej znosili trudy walki z chorobą.

 

Leczenie nowotworu nie jest proste. Chemioterapia czy radioterapia zabijają komórki nowotworowe, ale nie pozostaje to bez wpływu na organizm pacjenta. Kiedy mówimy o leczeniu, powinniśmy również mówić o jego ubocznych skutkach. A te niejednokrotnie są bardzo poważne i nie ograniczają się jedynie do utraty włosów przez chorego.

- Ubocznym efektem przyjmowania toksycznych leków była u mojego synka tymczasowa utrata wzroku. W międzyczasie przeżył również sepsę i atak padaczki - wspomina pani Ilona, mama 7-letniego Franka, który po raz trzeci zmaga się z nowotworem.

Utrata włosów to nie jedyny skutek chemioterapii

Do następstw ciężkiego leczenia przeciwnowotworowego zaliczymy również liczne zakażenia, w tym sepsę, a także poważne zmiany skórne. Dlatego Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, świadoma wspomnianych powikłań, zainicjowała specjalny Program skierowany do rodziców i opiekunów dzieci aktualnie przebywających na leczeniu w Klinice Przylądek Nadziei we Wrocławiu.

Odpowiednia profilaktyka zapobiega cięższym powikłaniom

Program profilaktyczny pielęgnacji skóry u dzieci leczonych onkologicznie pozwala rodzicom i opiekunom zapoznać się z najefektywniejszymi sposobami pielęgnacji zmian skórnych, jak również z dostępnymi na rynku preparatami do pielęgnacji.

Mali pacjenci pilnie potrzebują środków do pielęgnacji

Niestety, koszt jednego zestawu, w skład którego wchodzi pięć rekomendowanych przez ekspertów preparatów, wynosi 150 zł. W Klinice Przylądek Nadziei co roku leczy się natomiast 2000 dzieci z kraju i zagranicy. Mimo to już dziś możecie Państwo pomóc 65 dzieciom, które aktualnie przebywają na oddziałach i czekają na swój zestaw do pielęgnacji skóry, który pozwoli im łatwiej znosić trudy leczenia.

Zapraszamy do wspólnego pomagania!