Logo

Oddaj ciuchy, promuj wielopieluchy!

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Edukacji Zdrowotnej STIM
Data zakończenia:
22.06.2023
Sosnowiec

Pragniemy nagrać klip prezentujący pieluchy wielorazowe jako prosty sposób zdrowej pielęgnacji dziecka. Film pokazujący, że to ekologiczne rozwiązanie, które można dopasować do różnorodnego sposobu życia, do różnych potrzeb rodziców. Chcemy, by spot niósł pozytywny przekaz, pokazywał rodzicom możliwość wyboru. Wierzymy, że szeroka promocja nagrania umocni wizerunek pieluszek wielorazowych w społecznej świadomości, że pokaże ich zalety, otworzy drzwi do dalszej dyskusji i działań edukacyjnych.

Drodzy Przyjaciele!

Jako Fundacja Edukacji Zdrowotnej  STIM  zapraszamy Was do pomocy przy tworzeniu kampanii medialnej promującej pieluszki wielorazowe jako zdrowszej i bardziej ekologicznej alternatywy dla pieluszek jednorazowych. W ramach kampanii pod hasłem “Różni nas wiele, łączy nas wielo” nagramy profesjonalny spot reklamowy, który następnie będziemy rozpowszechniać w mediach oraz szkołach rodzenia i  w trakcie warsztatów dla rodziców.

Nasza fundacja oraz wolontariusze z Pieluchoteki podejmują liczne działania edukacyjne na rzecz promowania pieluszek wielorazowych. Dzięki Wam nasza praca zyska na sile i zasięgu.


Dlaczego to takie ważne, by więcej osób usłyszało o pieluchach wielorazowych?

  • jedno dziecko przez cały okres pieluchowania produkuje  około 1,5 tony odpadów okołopieluchowych,

  • jedna pielucha jednorazowa rozkłada się ponad 500 lat,

  • używanie wielo pozwala oszczędzać zasoby i ogranicza ilość odpadów do koniecznego minimum, 

  • używanie wielo zapewnia skórze dziecka kontakt z bezpiecznymi materiałami co wpływa dodatnio na zdrowie intymne dziewczynek i chłopców, 

  • polskie pieluszki wielorazowe to bardzo dobra jakość i sprawdzone kroje.

Szacuje się, że zaledwie 5% rodziców dzieci w wieku pieluchowym używa pieluszek wielorazowych - to bardzo mało. Wynika to przede wszystkim z braku świadomości - my chcemy to zmienić! Chcemy dać rodzicom wybór. 


Zastanawiasz się jaka jest Twoja rola w tej kampanii? Popatrz za okno… budzi się wiosna, a wraz z nią przypływają nowe moce i chęci odgracenia przestrzeni domowej. Przed nami przegląd garderoby. Może dzieci wyrosły już z części ubranek? Zastanawiasz się, co zrobić z tym, czego już nie potrzebujesz? 

Oddaj nam! Oddaj ciuchy, promuj wielopieluchy! 

Każdy kilogram Twoich ciuchów, pościeli, koców czy bucików to nasza 1zł! Zobacz, ile takich zbędnych złotówek leży w Twojej szafie! 

Posprzątane, zapakowane w kartony, ale co dalej? Zamów kuriera - za darmo!! To on odbierze od Ciebie ciuchy i przywiezie do Ubrania do oddania. A jeśli jesteś gdzieś w okolicy naszego Centrum Medycznego STIM w Dąbrowie Górniczej, to podrzuć nam karton. My przekażemy go dalej!

Mamy jeszcze jedną prośbę - przekaż informację dalej! Kliknij UDOSTĘPNIJ i zachęć tych, którzy są offline. Opowiedz o akcji przyjaciółce na kawie, babci na obiedzie i sąsiadce przy piaskownicy! 

Twoje 10 kg zbędnych rzeczy, daje nam 10 zł. Myślisz, że to mało? Wcale nie! Jeśli te 10 zł wpadną od tysięcy osób, to mamy już konkret kasę na kampanię! Wchodzisz w to?


Bez Ciebie nie damy rady! Jeśli chcemy zrobić coś dobrego dla naszych dzieci czy po prostu dla naszej planety, potrzebujemy Ciebie i Twojego zaangażowania!


Aktualizacja

Weronika Dryja Data aktualizacji: 25.03.2023

DZIĘKUJEMY za pierwszy wspólny tydzień! Bardzo dużo osób wsparło naszą kampanię online, teraz wiemy, że w Waszych domach są wielkie porządki! Także liczymy, że przyszły tydzień będzie obfitował w Wasze paczki :)