Logo

Oddaję i działam lokalnie!

Prowadzona przez Organizację:
Żywiecka Fundacja Rozwoju
Data zakończenia:
30.09.2024
Żywiec

Działamy lokalnie od 20 lat po to, aby mieszkańcom Żywiecczyzny żyło się lepiej. Wiemy, że wspólne działania mają największą moc i każdy może dołożyć od siebie nawet małą cegiełkę - to jest właśnie sprawczość i siła, jaka tkwi w lokalnym społeczeństwie! Zebrane środki chcemy przeznaczyć na wsparcie naszych celów statutowych, które obejmują różne dziedziny i obszary: kulturę, ekologię, edukację, turystykę i wiele innych, ale mają jeden wspólny mianownik: DOBRO WSPÓLNE :)

"Naszą misją jest tworzenie przyjaznej przestrzeni, w której mieszkańcy Żywca i okolic mogą się rozwijać."

Jako Żywiecka Fundacja Rozwoju jesteśmy organizacją aktywnie angażującą się w rozwój i promocję miasta Żywca i Żywiecczyzny poprzez rozwój jej mieszkańców. Wspieramy inicjatywy w dziedzinach: edukacji, kultury i sztuki, ekologii, zdrowia, demokracji, a robimy to m.in. poprzez programy edukacyjne, kampanie społeczne, konkursy, programy grantowe oraz stypendialne. Prowadzone przez nas działania mają na celu aktywizację społeczną, zawodową oraz wsparcie i rozwój aktywnych mieszkańców oraz organizacji pozarządowych. Jesteśmy organizacją non-profit posiadającą status pożytku publicznego (OPP). Od 2006 roku należymy do sieci Ośrodków Działaj Lokalnie. Prowadzimy Centrum Integracji Społecznej, projekt Asystenta Osobistego Osoby z Niepełnosprawnością, program stypendialny Żywiec z pasją, Streetworking oraz wiele, wiele innych działań na rzecz społeczności lokalnej.

Sprawne działania wymagają nie tylko „rąk do pracy”, ale także nakładów finansowych oraz…czasu. Dlatego prosimy Was – przeglądnijcie szafy, przepatrzcie wieszaki i to, czego nie potrzebujecie przekażcie na rzecz naszej Fundacji – środki finansowe pozyskane za kilogramy ubrań zostaną tu – lokalnie J