Logo

Job Sprząta Szafy

Prowadzona przez Organizację:
Stowarzyszenie mali bracia Ubogich
Kampania CSR
Data zakończenia:
30.09.2023
Warszawa

W Job Impulse sprzątamy szafy dla potrzebujących i dla świata. Wspieramy Stowarzyszenie mali bracia Ubogich W naszej organizacji na co dzień dbamy o to, żeby ograniczać zużycie surowców, odpadów, gadżetów. Liczymy na to, że przekazane przez nas ubrania będą służyć komuś innemu, zbudujemy świadomość na temat ograniczania liczby produkowanych produktów, w tym nowych ubrań.

 

W Job Impulse sprzątamy szafy dla potrzebujących i dla świata!

W naszej organizacji na co dzień dbamy o to, żeby ograniczać zużycie surowców, odpadów, gadżetów i wspieramy innych. Teraz idziemy o krok dalej.

Chcemy wesprzeć obieg cyrkularny. Liczymy na to, że przekazane przez nas ubrania będą służyć komuś innemu, zbudujemy świadomość na temat ograniczania liczby produkowanych produktów, w tym nowych ubrań, a dzięki zebranym środkom - wesprzemy Stowarzyszenie mali bracia Ubogich. 

Niezniszczone ubrania, buty możesz oddać na ten szczytny cel poprzez:

  1. zostawienie ich w jednym z biur Job Impulse Polska, gdzie zostaną zapakowane do dużych kartonów i wysłane.

  2. zamówienie kuriera do domu. Ważne – paczka musi ważyć minimum 10 kilogramów. Szczegóły tutaj.

Dlaczego warto wspierać obieg cyrkularny? Poprzez obieg cyrkularny minimalizuje się zużycie surowców i wielkość odpadów oraz emisję i utratę energii poprzez tworzenie zamkniętej pętli procesów, w których niepotrzebne rzeczy z jednych procesów są wykorzystywane jako surowce dla innych, co maksymalnie zmniejsza ilość odpadów produkcyjnych. Chcemy promować też zakupy w butikach cyrkularnych, które są dostępne niemal w całej Polsce.

Dlaczego wspieramy Stowarzyszenie mali bracia Ubodzy?

W Polsce mieszka ok. 1,5 miliona osób powyżej 80 r.ż. Szacuje się, że połowa z nich żyje samotnie. Wiele z nich nie ma już ani rodziny, ani przyjaciół. Skazani na samotność tracą sens życia. Celem Stowarzyszenia jest poprawa jakości życia osób starszych poprzez przeciwdziałanie ich izolacji i wyobcowaniu społecznemu. Dociera ono do osób najbardziej potrzebujących pomocy, do tych, dla których największą bolączką jest samotność.

Zróbmy porządki w szafach, aby pomóc innym i wesprzeć zrównoważone podejście do konsumpcji