Logo

Zbiórka ubrań dla migrantek i migrantów na granicy z Białorusią

Prowadzona przez Organizację:
Polska Akcja Humanitarna
Kampania CSR
Warszawa

Dołącz do zbiórki Polskiej Akcji Humanitarnej i przekaż odzież dla migrantek i migrantów, przebywających na granicy polsko-białoruskiej, którzy pilnie potrzebują naszego wsparcia w czasie zimy.

Polska Akcja Humanitarna (PAH) już od 30 lat niesie pomoc ratującą zdrowie i życie. Działamy na całym świecie, reagując w miejscach, w których dochodzi do kryzysów humanitarnych spowodowanych przez katastrofy naturalne i konflikty zbrojne.  

PAH działa również na terenie Polski. W Białymstoku od sierpnia 2022 r. prowadzi centrum logistyczne, które jest punktem przekazywania pomocy rzeczowej do różnych organizacji działających na granicy polsko-białoruskiej (w tym Grupy Granica). Dzięki współpracy z nimi niezbędne produkty mogą być dostarczane bezpośrednio do ludzi w potrzebie.  

Celem kampanii przy wsparciu marki Ubrania Do Oddania jest zebranie odzieży dla migrantek i migrantów na granicy z Białorusią.  

Dzięki Waszej dotychczasowej pomocy przekazaliśmy j859 sztuk ubrań do organizacji, które dostarczyły je osobom przebywały w przygranicznych lasach 

Serdecznie Wam dziękujemy 

 

Przed nami jednak kolejna zima, a wraz z nią następne, rosnące wyzwania. 

Najpilniej potrzebujemy ubrań zapewniających ciepło i ochronę przed deszczem czy śniegiem, takich jak czapki, rękawiczki, bluzy polarowe, kurtki zimowe czy spodnie narciarskie, a dodatkowo plecaków o pojemności ponad 50 litrów. 

 

W ramach naszej kampanii zbieramy jednak każdą odzież. Jedynym warunkiem jest to, aby była ona czysta, kompletna i niezniszczona – gotowa do ponownego wykorzystania. 

 

JAK PRZEKAZAĆ UBRANIA?  

1.Wybierz rzeczy w dobrym stanie. Umieść je w kartonach zbliżonych wielkością do walizki podręcznej - spakujesz wówczas regulaminowe 10 kg. Porządnie zaklej kartony! 

2. Kliknij przycisk "POMAGAM" 

3. Zamów bezpłatnego kuriera, który odbierze od Ciebie przygotowane paczki lub nadaj paczki w pobliskim punkcie DPD PickUP 

Więcej szczegółów tutaj. 

 

Każdy 1 kg ubrań to kolejne 1 zł na naszym wirtualnym koncie na platformie. 

 

Każdego miesiąca marka Ubrania Do Oddania przekazuje nam wyselekcjonowaną odzież zimową o równowartości zebranych środków. 

 

Dlaczego tak ważne jest, aby dotarła do nas konkretna odzież? 

Potrzebujemy tylko takich ubrań, które spełniają swoje podstawowe zadanie – ochraniają przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Dlatego też w sytuacji przebywania 24h/dobę na zewnątrz o tej porze roku nie sprawdzi się odzież akrylowa, skórzana czy materiałowa, która absorbuje wilgoć. 

 

Wierzymy, że każde wsparcie z Państwa strony jest w stanie przełożyć się na konkretną pomoc dla jak największej liczby osób, które potrzebują pomocy w polskich, przygranicznych lasach.