Logo

Fundacja Serce Dziecka

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Serce Dziecka
Warszawa

Fundacja Serce Dziecka ratuje życie dzieci z wrodzonymi wadami serca (WWS) od ponad 19 lat. Pomagamy leczyć dziecięce serca z WWS oraz zmieniamy standardy leczenia małych pacjentów, współpracując z ośrodkami Kardio w całej Polsce.

Codziennie rodzi się 10 dzieci z wadą serca, 3 wymaga natychmiastowej operacji, kardiochirurdzy wykonują ich 3500 rocznie. Szacunkowo w Polsce żyje 300 tys. osób z WWS.
Wrodzona wada serca to najczęściej występująca wada wrodzona u dzieci. Niektóre mają podłoże genetyczne, inne powstają w trakcie rozwoju serca z niewyjaśnionych dotąd powodów.Wyróżniamy ponad 40 rodzajów wad serca. Mogą one występować pojedynczo albo współistnieć razem. 

Fundacja Serce Dziecka została założona przez rodziców dzieci z WWS, aby wspierać każde dziecko dotknięte tą chorobą. Do głównych jej zadań należy dofinansowanie leczenia i rehabilitacji Podopiecznych, a jest ich dziś ponad 3985. Pod skrzydłami Fundacji wychowało się już pokolenie dzieci. Część z nich, to dziś młodzi dorośli.
Od 2004 roku przekazaliśmy ponad 84 mln zł na leczenie i rehabilitację dzieci z wadami serca oraz przeznaczyliśmy 4,2 ml zł na pomoc dla szpitali, wyposażając oddziały kardiologiczne i kardiochirurgiczne w specjalistyczny sprzęt medyczny, ratujący życie i zdrowie małych pacjentów.
Działamy kompleksowo, wspierając rodziców naszych Podopiecznych na każdym etapie leczenia i rozwoju ich dzieci. Organizujmy turnusy rehabilitacyjne. Dzielimy się wiedzą ekspercką. Organizujemy konferencje kardiologiczne o wadach serca, publikujemy książki i poradniki dla rodziców dzieci z WWS.