Logo

KAMPANIA STATUTOWA: Fundacja Dzieci Afryki

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Dzieci Afryki
Warszawa
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Fundacja DZIECI AFRYKI została założona 15 kwietnia 2009 r. i jest owocem wizyty jej fundatorów w Afryce na przełomie stycznia i lutego 2009 r. Fundacja do Krajowego Rejestru Sądowego została wpisana 10 czerwca 2009 r. pod numerem KRS 0000331212 i zgodnie ze statutem prowadzi działalność na rzecz ubogich mieszkańców Afryki i innych krajów rozwijających się. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego od 2011 roku.

Fundacja DZIECI AFRYKI została założona 15 kwietnia 2009 r. i jest owocem wizyty jej fundatorów w Afryce na przełomie stycznia i lutego 2009 r. Od roku 2011 posiadamy status organizacji pożytku publicznego. Prowadzimy działalność na rzecz ubogich mieszkańców Afryki i innych krajów rozwijających się. Naszym priorytetem jest edukacja i opieka zdrowotna. Wspieramy szkoły, przedszkola, sierocińce i szpitale działające przy polskich misjach w Afryce. Nasi wolontariusze docierają do różnych miejsc w Afryce, niosąc pomoc wszędzie tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.

Przez 10 lat w szesnastu najbiedniejszych krajach Afryki zrealizowaliśmy wiele projektów pomocowych. Zbudowaliśmy szkoły, świetlice, domy dla ubogich, wykopaliśmy studnie, dożywialiśmy tysiące dzieci, przekazywaliśmy lekarstwa, zakupiliśmy szczepionki, objęliśmy opieką na odległość setki dzieci, przeznaczając środki na ich dożywianie, leczenie i edukację. Pomagamy nie tylko w ramach jednorazowych akcji. Na co dzień wspieramy setki osieroconych, chorych i niepełnosprawnych dzieci, przekazując im ubrania, buty, piórniki, sprzęt rehabilitacyjny itp. Często jesteśmy dla nich jedyną pomocą, bo rodzice odeszli bądź zginęli w trwającej rebelii. Nasi wolontariusze realizują projekty charytatywnie.

Fundusze, które zbieramy w licznych akcjach sfinansują kolejne projekty dla potrzebujących. Wiedzę o ty, co jest potrzebne w danym miejscu czerpiemy od polskich misjonarzy i misjonarek, którzy od lat pracują na Czarnym Lądzie na rzecz biednych i doskonale znają ich potrzeby. Ty też możesz stać się częścią naszego zespołu! Każda złotówka to jeden posiłek dziecka w Afryce. Warto pomagać!

Jako Fundacja Dzieci Afryki chcemy pomóc tysiącom afrykańskich dzieci żyjących na co dzień w biedzie, zmagających się z głodem, brakiem wody, chorobami, cierpieniem, śmiercią.

Jak każdego roku liczymy na hojność Ludzi Pięknych Serc, którzy pomogą wywoływać uśmiech na twarzach ubogich afrykańskich dzieci, doświadczyć przez nich niezapomnianych chwil beztroskiego dzieciństwa oraz spróbować spełnić marzenia o poznawaniu świata… Bo wszystkie dzieci nasze są…