Logo

UBRANIA DLA DZIECI ULICY W MONGOLII

Prowadzona przez Organizację:
SWM Młodzi Światu we Wrocławiu
Data zakończenia:
24.12.2021
Wrocław

Nadchodzi zima. W Mongolii temperatury już spadły poniżej -20 stopni. Dzieci zamieszkujące Don Bosco Caring Center w Ułan Bator potrzebują naszego zaangażowania. Oddając zalegające w szafie ubrania możesz podarować dzieciom ulicy odzież na zimę oraz ogrzewanie.

Niski moralny poziom życia to problem współczesnej Mongolii. Słabe więzy rodzinne, alkoholizm i przemoc, to najczęstsza przyczyna ucieczek z domów, ale też porzucenia dzieci przez rodziców. Na ulicy przetrwać jest bardzo trudno. Zima trwa bardzo długo i jest sroga. Dzieci zbierają wszystko, co jest na śmietniku albo kradną. Cierpią z powodu chorób z niedożywienia i braku opieki medycznej. Szacuje się, że 43% dzieci w Mongolii jada tylko jeden posiłek dziennie, ma tylko jedno ubranie i nie uczęszcza do żadnej szkoły.

Od 2001 r. w stolicy kraju Ułan Bator Salezjanie prowadzą ośrodek dla dzieci ulicy. W Carin Center przebywa obecnie blisko 30 chłopców. Część z nich uczy się zawodu w szkole Salezjanów, co ułatwi im start w dorosłe życie. Pozostali uczęszczają do publicznych szkół podstawowych. W chwilach wolnych od nauki pomagają w kuchni, w ogrodzie, a także dbają o czystość. Wiedzą, że dom ten jest dla nich jedyną szansą.

Jednak koszt utrzymania Domu dla Dzieci Ulicy to koszt przeszło 63 tys. dolarów rocznie. Opłaty wzrastają szczególnie w zimę, która w Mongolii trwa ponad 5 miesięcy. Dochodzą wtedy opłaty za ogrzewanie oraz konieczny jest zakup ciepłych ubrań dla podopiecznych.

I w tym właśnie chcemy im pomóc.  

PODARUJ DZIECKU Z MONGOLII UBRANIE I ZOBACZ CO SIĘ STANIE!


Aktualizacja

Paula Cudak Data aktualizacji: 29.11.2021

Dziękujemy naszym lokalnym mediom za promocję akcji "Mongolski maluszek czeka na ciuszek"📣📻

➡ Niedziela Wrocławska https://tiny.pl/9dc3c

➡ Wrocławskie Fakty https://tiny.pl/9dc3p

➡ Radio Rodzina https://tiny.pl/9dc3l