Logo

4F change X UDO

Współpraca 4F i Ubrania Do Oddania

 

Ubrania Do Oddania we współpracy z 4F/OTCF stworzyły pionierski nie tylko w Polsce, ale też w Europie program zbierania, odnawiania i wprowadzania tekstyliów do ponownej sprzedaży. W 2023 roku zebraliśmy 12465,7 kg ubrań i dodatków. Środki pozyskane w ramach współpracy przekazywane są Fundacji 4F Pomaga, która m.in. wspiera działalność edukacyjną oraz sportową wśród dzieci i młodzieży. W 2023 roku na fundację w ramach współpracy przekazano 7977 zł.

 

MOVING TOWARDS CIRCULARITY

Celem projektu 4F X Ubrania Do Oddania jest uratowanie przed wyrzuceniem jak największej liczby rzeczy i wprowadzenie ich do ponownego obiegu. Wspólnie stworzyliśmy cyrkularną zmianę i udowodniliśmy, że drugi obieg w marce modowej ma sens, a odpowiednio przygotowana odzież używana może stanowić dla klientów atrakcyjną alternatywę w salonach marki. 

Jak podkreśla Tomasz Bocian, CEO Ubrania Do Oddania: Współpraca marek 4F i Ubrania Do Oddania to projekt, który udowodnił, że mając chęci, narzędzia i wiedzę, możemy przeprowadzić prawdziwą rewolucję na rynku odzieżowym i z łatwością wprowadzić odzież z drugiego obiegu do ponownej sprzedaży. Bardzo się cieszę, że ten nowatorski projekt stworzyliśmy właśnie z marką 4F, firmą bardzo świadomą, otwartą i gotową do podjęcia odważnych działań. Z pewnością i dumą możemy powiedzieć, że wytyczyliśmy absolutnie nowe standardy w branży - na skalę europejską. 

W ramach wspólnych działań marka Ubrania Do Oddania odbiera, sortuje, odświeża i naprawia rzeczy pozyskane przez 4F. Z kolei 4F nie tylko zbiera odzież i akcesoria, ale także sprzedaje używane rzeczy swojej marki w trzech kategoriach:

  • Renewed - rzeczy uratowane przed wyrzuceniem, wyprane i wyczyszczone
  • Repaired - rzeczy uratowane przed wyrzuceniem, naprawione, wyprane i wyczyszczone
  • Revived - rzeczy, które początkowo nie trafiły do sprzedaży (były zabrudzone, nosiły ślady użytkowania), ale zostały uratowane przed wyrzuceniem, wyprane i wyczyszczone
     
  

Liczby, które są realną zmianą

Ile dokładnie rzeczy uratowaliśmy wspólnie w 2022 roku?
 
  • 14758 szt. - ubrania po reklamacjach konsumenckich
  • 2731 szt. - liczba rzeczy przygotowanych w kategorii RENEWED, które już trafiły do sprzedaży
  • 1165 szt. - ubrania naprawione (kategoria REPAIRED), które trafiły z powrotem do sklepów
  • 2698 szt. - liczba ubrań z drugiego gatunku w trakcie naprawy

 


Raport roczny na temat naszej współpracy znajdziesz pod tym adresem.


 

Jak przekazać kurierowi ubrania w ramach współpracy z 4F?

1. Spakuj ubrania damskie, męskie lub dziecięce i akcesoria, które są w stanie dobrym i nadają się do wprowadzenia do drugiego obiegu. Pamiętaj - zbieramy wszystkie ubrania, nie tylko marki 4F. Rzeczy powinny być czyste, a buty sparowane.

2. Upewnij się, że w kartonie jest co najmniej 10 kg ubrań, abyśmy mogli przekazać 10 zł Fundacji 4F. Płacimy za koszty logistyczne (kurier odbiera od Ciebie rzeczy za darmo), dlatego rozliczamy darowizny za paczki powyżej 10 kg. 

Z kwestii organizacyjnych:
Kurier będzie miał list przewozowy ze sobą, nie musisz niczego drukować. Paczka nie powinna ważyć więcej niż 30 kg, a suma trzech boków pudełek może wynosić maksymalnie 180 cm, najdłuższy bok może mieć maksymalnie 80 cm.

3. Zamów przez poniższy formularz bezpłatnego kuriera, który odbierze od Ciebie przesyłkę i wybierz kampanię Fundacji 4F Pomaga. Podaj adres, termin odbioru paczki i gotowe! 


Jak jeszcze możesz oddać rzeczy wspierając działania 4F X Ubrania Do Oddania?

DPD Pickup

Paczkę od 10 kg do 20 kg możesz też nadać w punkcie DPD Pick Up - tu znajdziesz szczegóły.

 

Sklepy 4F gdzie można oddać rzeczy

Nawet jedną rzecz możesz przekazać w każdym sklepie 4F - listę znajdziesz tutaj.

 

Ubraniomat

W galerii handlowej Bonarka City Center w Krakowie dostępny jest elektroniczny kontener, do którego przy pomocy aplikacji możesz oddać zbędną odzież oraz dodatki.

 

Zmieniaj z nami świat na lepsze i dołącz do współpracy 4F i Ubrania Do Oddania! Dzięki Tobie rzeczy, które mogłyby trafić na wysypisko, dostają drugie życie, a Ty wspierasz cyrkularną zmianę i Fundację 4F Pomaga!